Biżuteria to idealny prezent dla kobiety

To pewne, iż jednym z najbardziej wyczekiwanych prezentów dla kobiet jest biżuteria. Z drugiej strony wcale nie jest tak łatwo wybrać perfekcyjną biżuterię, dostosowaną do urody, stylu oraz charakteru kobiety. Jeżeli mężczyzna może odgadnąć te trzy cechy bezbłędnie, niezaprzeczalnie nie będzie mieć większych problemów z doborem właściwej biżuterii dla swojej kobiety.

zbiór kamieni szlachetnych

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Są kobiety – indywidualistki, które cenią sobie przede wszystkim rzeczy unikalne i niespotykane. Inne zaś podążają za nowościami, wybierając raczej modne dodatki. Współcześnie niezwykle często wybierana jest biżuteria (więcej pod tym linkiem) z delikatnym kamieniem, takim jak kamień szlachetny szafir lub cyrkon . W bardzo wielu sytuacjach okazuje się, iż sugerowanie się modą w kwestii biżuterii wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Oprócz tego zawsze warto najpierw pomyśleć, czy wybrany dodatek całkowicie dopasowany jest do stylu oraz charakteru danej kobiety.

Najlepiej jest podpatrzeć styl kobiety, a nawet sprawdzić, jaką biżuterię dobiera zwykle sama dla siebie. Jeżeli kobieta nosi oryginalną biżuterię, nie ma sensu kupować jej klasycznych, eleganckich ozdób, których nigdy nie założy. Ważny jest także wybór odcienia biżuterii adekwatnie do ulubionych przez kobietę barw. Poza tym biżuteria dla kobiety powinna współgrać z odcieniem jej skóry, kolorem oczu i włosów. W ten sposób będzie ona idealnie podkreślać jej urodę.

Poza tym biżuteria musi być dopasowana do wieku kobiety. Inne błyskotki skierowane są dla nastolatek, zupełnie inne natomiast dla dojrzałej kobiety. Inną biżuterię podarujemy siostrze, inną natomiast mamie czy babci. Panie dojrzałe z całą pewnością wybierają srebrne dodatki połączone z naturalnymi kamieniami. Idealnie prezentują się również w bursztynie i perłach. Kobiety młode natomiast idealnie prezentują się w biżuterii przygotowanej z kryształków, błyszczących szkiełek lub różnorakich, barwnych kamieni.

Biżuteria może być też dopasowywana odpowiednio pod względem kształtu dekoltu, rodzaju sylwetki czy owalu twarzy. Dla filigranowych pań polecana jest raczej niewielka, delikatna biżuteria. Należy unikać bardzo masywnych części biżuteryjnych, jak również nazbyt długich naszyjników. Całkowicie inaczej sytuacja wygląda w przypadku wysokich kobiet, które świetnie będą wyglądać w dużej, masywnej biżuterii.