Czym się kierować przy wyborze ubrań? Czy moda jest w takim wypadku istotna czy raczej kierować się bardziej własnym gustem?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy ma to jakiś sens patrzeć na modę, jeśli ona w tak szybki sposób się zmienia i ciężko za nią nadążyć. Twierdzą więc one, że korzystniej kierować się własnymi upodobaniami, więc kupować stroje, które nam się podobają, a nie takie, które są uznane za kanon mody.

Mało tego, gdybyśmy stosowali się do panujących trendów i co jakiś czas wymieniali nasze szafy, to musielibyśmy mieć sporo gotówki na wciąż to nowsze, lepsze oraz modniejsze ciuchy. Są również panie, które fascynuje świat mody, nowe produkty, które pojawiają się na ryku, jak staniki usztywniane albo tenisówki Clarks – czytaj o nowoczesnych stanikach . Uwielbiają w związku z tym oglądać czasopisma, które prezentują nowe kolekcje, szukając tam inspiracji. Oprócz tego bardzo lubią poszukiwanie nowych ubrań, dopasowywanie kolorów oraz kroju do własnej figury.

czapka

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Co istotne, chodzenie po sklepach i oglądania ciuchów sprawia im radość. Tak naprawdę więc ciężko rzec, czy warto, czy może niekoniecznie zajmować się modą. Z jednej strony bowiem fajnie być modną osobą, ponieważ to z pewnością dodaje pewności siebie, to powoduje również, iż dobrze czujemy się w naszych strojach. Przy tym mamy świadomość, iż faktycznie posiadamy wiedzę na temat mody, a inni to widzą i nas podziwiają – szukaj prezentów na Ceneo . Oprócz tego, modą możemy się bawić, eksperymentować, łączyć style oraz kompozycje. Z drugiej strony, moda czasem jest przesadnie masowa. To tak samo jak z piosenką, która w danym momencie się podoba – my możemy podchodzić do tego bardziej krytycznie, a często zamiast tego wolimy pokierować się swoim gustem.

Nie za każdym razem to, co modne musi nam się podobać. Jak widać moda a nasz gust to dwie różne kwestie, natomiast trzeba przyznać, że gdy mamy do wybrania wygodne klapki męskie 47 albo czapki męskie, które nam się niesamowicie podobają, to na pewno coś takiego kupimy, niż będziemy iść ślepo za modą. Przecież co nam po modzie, jeśli będziemy czuć się niewygodnie i średnio komfortowo. Idealnie jest jak coś jest w modzie oraz wygodne, wtedy nie pojawia się taki dylemat. Jednak rzecz w tym, iż nie zawsze tak to wygląda.