Dlaczego lasery są tak popularne przy leczeniu licznych problemów z wyglądem skóry.

Lasery są coraz częściej stosowanymi urządzeniami w nowoczesnej kosmetologi. Można wręcz zaryzykować tezę, że to do nich właśnie będzie należała przyszłość estetycznej medycyny, z powodu swoich możliwości, niewystępujące skutki uboczne i bardzo szerokie zastosowanie.

depilacja laserem

Źródło: foter.com
W urządzeniach tych wykorzystuje się promień lasera o dokładnie dobranych parametrach, to znaczy długości światła i natężenia wiązki. Ich funkcjonowanie przede wszystkim polega na stymulacji komórek skóry do pracy. Światło dochodząc do wnętrza tkanek rozgrzewają je, w rezultacie czego zaczynają się różnego rodzaju procesy, które w ostatecznym efekcie dają ogromne zmiany w wyglądzie. Przy użytkowaniu zgodnie z wytycznymi zabiegi laserowe są wyjątkowo bezpieczne, nie dając praktycznie żadnych ubocznych skutków. Dodatkowo cechują się wysokim poziomem skuteczności, niemożliwym do uzyskania inny technikami. Przykładowo ujędrnianie twarzy (-> przeczytaj przykłady) pozwoli po kilku seansach uzyskać efekt, który nie pojawiłby się nawet po chirurgicznym zabiegu.

Jak widać w praktyce, lasery mają swoje zastosowanie nawet podczas pozbywania się zbędnej tkanki tłuszczowej i cellulitu. Coraz popularniejsze usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha (źródło artykułu) polega na włożeniu pod powierzchnię skóry specjalnych włókien które emitują promienie laserowe, za pomocą których komórki tłuszczu ulegają koagulacji i są następnie wydalane z ciała. Zabieg ten jest niebolesny i mało inwazyjny, w porównaniu z pozostałymi metodami nie daje także praktycznie żadnych ubocznych skutków ani nie wymaga jakiegoś długiego czasu na rekonwalescencję.

zabieg laserem

Autor: Elite
Źródło: Elite
W taki sam sposób realizuje się także usuwanie cellulitu laserem (sprawdź). Tworzenie się pomarańczowej skórki jest w dużym stopniu zależne od poziomu tkanki tłuszczowej, i jej pozbycie się równocześnie daje dużą poprawę jeżeli chodzi o wygląd skóry.

Czy ta problematyka Cię pasjonuje? Jeśli tak, to przejrzyj link (pl.babor.com/products/maski/87/tags/160), pod którym znajdziesz potrzebne Ci informacje – zobacz, że Cię zaciekawią na długi czas.

Poza tym wykorzystać można specjalne lasery diodowe, jakiś światło stymuluje rekonstrukcję naczyń , przy ich pomocy także otrzymuje się bardzo dobre rezultaty.