Do wykonania jakich zabiegów fryzjerskich wykorzystuje się brylantynę oraz co ona może zawierać?

Czy wiesz, że obecnie w salonach kosmetycznych bardzo znaną metodą na poprawienie wyglądu owłosienia jest pokrycie ich tłuszczem? Przynosi to praktycznie nieograniczone możliwości modelowania włosów czy też pozwala uwydatniać przeróżne drobiazgi naszej stylizacji włosów.

Brylantyny

Autor: Organique
Źródło: http://www.organique.pl
Takie natłuszczanie włosów to także najlepsze wyjście dla tych kobiet, które chcą zrobić tzw. ład z puszącymi się przez wilgotne powietrze włosami.
Warto dodać, że za pomocą brylantyny można by uzyskać tzw. rezultat „wet look”, czyli tzw. „mokrej Włoszki”. Przy umiejętnym zastosowaniu, wspomniany środek kosmetyczny nadaje włosom blasku, ma właściwości wygładzające oraz dodaje włosom ładnego wyglądu. Mógłby to być rezultat trwały i to także bez względu na aktualną aurę. Brylantyna mogłaby w skuteczny sposób dopomóc w układaniu włosów, ale co podobnie istotne, posiada ona prowitaminę B5, czyli posiada także cechy odżywiające nasze włosy.
W tym punkcie należy dodać, że brylantyny często zawierają również ochronne filtry UV, które mogłyby ochraniać skórę włosów przed zgubnym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Sam zabieg nakładania brylantyny powinno się wykonywać na włosy wysuszone albo delikatnie wilgotne za pomocą nawilżonych równo dłoni. Osoba, jaka robi czynność nakładania tego preparatu kosmetycznego, powinna wykonywać nimi ruchy przypominające czesanie.

Jeżeli z kolei pragniemy ją z naszych włosów usunąć, wystarczy tylko dokładnie przeczesać włosy. Używanie brylantyny jest zatem bardzo łatwe, więc można by zabieg jej nakładania przeprowadzać również w domu.