Golenie jako nieodzowny obowiązek zadbanych mężczyzn, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego używać.

Jednym z atrybutów prawdziwych mężczyzn jest zarost na twarzy. Wąsy i brody rosną u mężczyzn praktycznie od wielu wieku nastoletniego, i w zasadzie do samego końca należy o nie dbać. Dzisiaj modny mężczyzna to taki, który jest bez zarostu, ale wypielęgnowane wąsy i broda także będą dopuszczalne. Lecz nie może to być zarost, który jest niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Czasami można jeszcze tolerować parodniowy, męski zarost, ale tylko w nieoficjalnych sytuacjach, na bardziej oficjalne okazje należy jednak zadbać o to, aby nie mieć żadnego zarostu.

A do jego pielęgnowania będzie kilka różnych sposobów. Nowoczesne osoby, nie lubiące takich czynności pielęgnacyjnych wybiorą zapewne maszynki elektryczne, przy ich pomocy można się rozprawić z zarostem szybko i bez używania czegokolwiek innego.

Prezentowana na niniejszej witrynie problematyka jest dla Ciebie warta zainteresowania? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zobacz poza tym więcej w treści (http://www.arapneumatik.pl/k-129-szybkozlaczki-bezpieczne-pneumatyczne-legris)!

Lecz zdecydowanej większości panów taka metoda golenia nie do końca podchodzi, wolą oni klasyczne metody. Najstarszą i uznawaną obecnie za bardzo jest golenie się brzytwą. Przed laty, kiedy nie znano maszynek, to była jedyna opcja, lecz obecnie nie każdy wytrzymałby z ekstremalnie ostrym ostrzem na szyi.

maszynka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej popularną obecnie techniką golenia są najróżniejsze maszynki. Oferowane są one w dużej ilości odmian, od najtańszych tanich maszynek jednorazowych aż po zaawansowane, kilkuostrzowe egzemplarze. Lecz golenie to nie tylko brzytwa czy maszynka. Włosy przed tą czynnością należy odpowiednio zmiękczyć, a tu przydadzą się bardzo pianki do golenia (). Mniej obecnie popularne, ale ponoć znacznie lepsze będzie zastosowanie klasycznego pędzla oraz kremu do golenia, tyle że naszym panom zwyczajnie nie będzie się chciało z nim bawić.

Po goleniu warto także zadbać o podrażnioną skórę. Świetnie sprawdzi się przy tym jakiś dobry krem po goleniu, wielu mężczyzn bardzo chętnie używa także ałun, który ma działanie bakteriobójcze i ściągające, a równocześnie świetnie tamuje krwawienie. Wybierając kosmetyki i akcesoria do golenia warto szukać sprawdzonych, pewnych firm, przykładowo tutaj świetnie wypadają artykuły firmy dovo razors.