Jak dbać o skórę, jaka posiada skłonność do wszelakiego wariantu wyprysków i co powinno się wtenczas używać?

Preferencje do pryszczy mają zazwyczaj osoby, jakie mają cerę tłustą. Wtenczas tego typu skóra żąda szczególnej pielęgnacji. W dzisiejszych dniach jest niezwykle wiele środków, jakie pomagają w pielęgnowaniu tego typu skóry.
Jeżeli masz skórę tłustą i preferencje do występowania pryszczy to zapewne namyślasz się jak dbać o cerę trądzikową.

jak dbać o cerę trądzikową

Autor: Alterna
wellderm
Podstawą jest prawidłowe oczyszczanie skóry, żeby zlikwidować nadmiar bodźca odpowiadającego za błyszczenie skóry. Ważny jest również właściwy demakijaż. Tu przydatny okaże się żel do czyszczenia skóry trądzikowej o funkcjonowaniu antybakteryjnym. Należałoby także stosować różne maseczki na trądzik. Najlepsze będą te o działaniu oczyszczającym. Oczywiście jest również konieczne używanie należytego kremu.

Jeżeli chcesz być na bieżąco w tym zagadnieniu, to spodoba Ci się najnowsza wiadomość (http://maruna.wroclaw.pl/fitoterapia/). Poczytasz o niej pod wskazanym tu linkiem. A jeśli będziesz miał pytania, z przyjemnością na nie odpowiemy!

Na dzień należałoby używać krem niezbyt ciężki, najlepiej beztłuszczowy. Krem na noc mógłby być na bazie kwasów owocowych.

O skórę trądzikową trzeba dbać w wariant szczególny. Jeszcze częściej w leczeniu trądziku stosuje się profesjonalne procedury. Odchodzą już do lamusa metody, jakie bardziej mogą zaszkodzić niżeli pomagają. W dzisiejszych dniach mamy pewne metody złagodzenia symptomów trądziku, a wręcz pozbycia się go całkowicie. Ważna jest konsultacja z lekarzem dermatologiem aby ocenił on formę trądziku. Delikatnego środka do skóry trądzikowej należałoby używać raz lub dwa razy dziennie. To w zupełności wystarczy, gdyż bardziej częste jego używanie przesuszy cerę.

Po wymyciu buzi żelem koniecznie trzeba zastosować toniku, jaki zrewitalizuje cerę. Ale trzeba pamiętać, iż nie mógłby on posiadać alkoholu, ponieważ on podrażni cerę i pobudzi gruczoły łojowe do jeszcze większej aktywności.