Jak wybrać szczotkę do rozczesywania włosów

To którą szczotkę do włosów kupimy jest zależne przede wszystkim od rodzaju i stanu włosów, ale również od efektów, jakie pragniemy uzyskać.
Czesanie włosów usuwa z ich przestrzeni zanieczyszczenia, również pozostałości produktów do stylizacji.

Ponadto postępowanie to ożywia krążenie w obrębie skóry głowy. Masaż skóry głowy to doskonały sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one mocniejsze i w wyższym stopniu lśniące. Należy jednak czesać je w stosowny sposób. Zanadto częste praktykowanie takiego zabiegu jest w stanie uczynić defektu struktury włosa. Należy mieć na uwadze, ażeby unikać szczotkowania włosów wtedy, kiedy są one wilgotne.

Podoba Ci się omawiany artykuł? Więc odsyłam do tej strony (https://spabaltica.pl/sklep/cialo/odchudzanie/endermologia-classic/) – tam znajdziesz ciekawe dane, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

Mokry włos jest bowiem znacznie bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla ludzi, którym zależy na przydaniu włosom objętości. Szczotki z prawdziwego włosia zapewnią rozczesanie włosów bez zbytniego szarpania. Prawdziwe włosie szczotki nie spowoduje podrażnień, ani zadraśnięć na jej powierzchni.

fotografijka - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku włosów długich i prostych powinno się wybierać duże, koliste szczotki, jakie zapewnią uniesienie włosów u nasady i przydadzą im objętości. Są one znakomite do kształtowania fryzury. Za pomocą takiej szczotki można także prostować włosy kręcone. Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu procesu wysychania włosów, wybierajmy szczotki skonstruowane z ceramiki.

Ich walorem jest to, że nie pobudzają elektryzowania się włosów. W tym wypadku ważne jest, aby przed suszeniem poczeekać kilkanaście minut, aż większość wody odparuje z nawierzchni włosów.