Jak wybrać szczotkę do rozczesywania włosów

fotografijka - skóra
To którą szczotkę do włosów kupimy jest zależne przede wszystkim od rodzaju i stanu włosów, ale również od efektów, jakie pragniemy uzyskać.
Czesanie włosów usuwa z ich przestrzeni zanieczyszczenia, również pozostałości produktów do stylizacji.

Ponadto postępowanie to ożywia krążenie w obrębie skóry głowy. Masaż skóry głowy to doskonały sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one mocniejsze i w wyższym stopniu lśniące. Należy jednak czesać je w stosowny sposób. Zanadto częste praktykowanie takiego zabiegu jest w stanie uczynić defektu struktury włosa. Należy mieć na uwadze, ażeby unikać szczotkowania włosów wtedy, kiedy są one wilgotne. Mokry włos jest bowiem znacznie bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla ludzi, którym zależy na przydaniu włosom objętości. Szczotki z prawdziwego włosia zapewnią rozczesanie włosów bez zbytniego szarpania. Prawdziwe włosie szczotki nie spowoduje podrażnień, ani zadraśnięć na jej powierzchni.
fotografijka - skóra
Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku włosów długich i prostych powinno się wybierać duże, koliste szczotki, jakie zapewnią uniesienie włosów u nasady i przydadzą im objętości. Są one znakomite do kształtowania fryzury. Za pomocą takiej szczotki można także prostować włosy kręcone. Jeżeli zależy nam na przyspieszeniu procesu wysychania włosów, wybierajmy szczotki skonstruowane z ceramiki.

Ich walorem jest to, że nie pobudzają elektryzowania się włosów. W tym wypadku ważne jest, aby przed suszeniem poczeekać kilkanaście minut, aż większość wody odparuje z nawierzchni włosów.