Jakie bywają najczęstsze pomyłki przy wykonywaniu makijażu oraz jak ich uniknąć?

Prawie dowolna kobieta przed pójściem na jakąś imprezę, pragnie zrobić sobie dobry make-up. Niestety jeśli zrobi go nieprawidłowo, to prawdopodobnie rozmaże się w najmniej oczekiwanym momencie.

Ryzyko takiej niekomfortowej okoliczności można by jednak bez trudu usunąć przez zastosowanie profesjonalnych kosmetyków.

kosmetyki do oczu

Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęstszym powodem rozmywania się makijażu jest stosowanie kosmetyków na bazie oleju. panie używają ich do pomalowania powiek i na obszary wokół oczu. Połączenie barwnych kosmetyków i oleistych formuł powoduje, że tego typu kosmetyki (Ekert Nails – zestaw do paznokci hybrydowych) zaczynają rozpuszczać się na twarzy. Dla przykładu cienie do powiek nie będą chciały się ładnie nakładać, zatem pojawi się wymóg zmycia starego makijażu. Następnie wymagane będzie kupić dobre kosmetyki do oczu oraz powtórzyć przygotowanie makijażu. Cienie do powiek posiadają przecież inne zadanie, niż utrwalanie makijażu pod oczyma.
Zamyślona kobieta

Autor: yomo 13
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każda kobieta wie, że przed nałożeniem takiego preparatu jak cienie do powiek, należy uprzednio użyć odpowiedniego podkładu. Na szczęście w wielu sklepach kosmetycznych można by kupić również tego typu towary. Należy mieć w pamięci, że żadne korektory nie zapewnią spodziewanego efektu. Dopiero położona na powiekach baza utworzy gładką powierzchnię. Pamiętaj także, aby nabywając w drogerii bazę, dobrać pasujący nam odcień. Produkt powinien być odpowiedni do karnacji skóry.

Takie kosmetyki do oczu można nakładać palcami lub specjalnym pędzelkiem. Jeżeli zrobisz to za pomocą palców, to ich temperatura sprawi, że fluid prawidłowo wtopi się w skórę. Bazę trzeba nakładać powoli oraz niezwykle precyzyjnie.