Jakie są inspiracje w modzie na wiosnę i lato?

O modzie męskiej do pewnego momentu słychać było dużo rzadziej niż o tej dla kobiet. Obecnie ten proces ulega odwróceniu. Coraz większą wagę przywiązuje się do tego, co prezentowane jest na wybiegach mody dla mężczyzn. W kwestii wybiegów jednak, rzeczy które są tam prezentowane dla obu płci są najczęściej dość oryginalne i niejednokrotnie nie byłyby dobre do używania w życiu codziennym.

Jednak jeżeli chodzi o ubiór codzienny, warto przyjrzeć się ofertom sklepów odzieżowych, nie tylko tych najdroższych. Funkcjonują także specjalne witryny internetowe i blogi poświęcone sprawom mody, również tej męskiej. Znajdują się tam wiadomości na temat najświeższych trendów w modzie męskiej, znajdujące się między innymi pod hasłem „moda męska 2014”. Coraz większym powodzeniem cieszą się też serwisy, z użyciem których można wygenerować kompletną stylizację z rozmaitych części.

Na szczęście moda męska jest tutaj odrobinę bardziej tolerancyjna. Być może dlatego, że wielu mężczyzn to jednak tradycjonaliści, którzy przywiązują się do swoich ubrań prawie tak bardzo jak do własnego samochodu czy motoru. Z tego właśnie powodu zarówno wiosenne stylizacje, jak też trendy na lato opierają się przeważnie na spokojnej kolorystyce oraz klasycznych wzorach i fasonach, zaś zima jest zwykle prawie jednokolorowa. Również odnośnie tematu na tej stronie: .

Ubrania eleganckie

Powszechnie znany jest fakt, że eleganckim ubraniem męskim jest garnitur. Jak stanowią reguły etykiety, garnitur męski musi być tym ciemniejszy, im późniejsza jest pora uroczystości, na którą je wybiera. Na część okazji wskazane jest również wybranie kamizelki, jednak nie zawsze. Do mężczyzny należy też wybór pomiędzy krawatem a muszką. Z kolei właściwe dopasowanie krawata i koszuli (długa koszula) (przejdź: koszule sklep) to nie lada sztuka. Zawiązywanie krawata jest natomiast bardzo cenną zdolnością. Wbrew powszechnej opinii krawat zawiązuje się różnorako. Istnieje parę rodzajów męskich strojów wieczorowych.

Kolekcja męska Reserved 2012/2013

Autor: Reserved
Źródło: Reserved

Jednym z nich jest smoking. Mężczyzna może włożyć smoking między innymi na ślub. Dość chętnie wybierane są też fraki, bardzo często wykorzystywane w niektórych profesjach, najczęściej wiążących się z muzyką jak na przykład pianista lub dyrygent.

Stylizacje dla mężczyzn

W każdym sezonie w modzie panują inne trendy. Dotyczy to rzecz jasna także mody męskiej . Moda męska 2014 stawia na większe niż do tej pory zróżnicowanie kolorów. Widać to na przykład w barwach spodni męskich. Spodnie dla mężczyzn modne obecnie wykonane są z lekkich i przewiewnych tkanin i oferowane są w zasadzie w każdej barwie, od jaskrawego niebieskiego po żółty.