Krótka notatka o ekologii, czyli co przeważnie myślimy, kiedy rozmawiamy na tak zwane ekologiczne tematy

O ekologii wiele się obecnie dyskutuje i to nie tylko w telewizji, ale i w czasie rodzinnych biesiad przy grillu. Małżonki gospodarzy mówią nade wszystko o ekologicznych produktach spożywczych, z których można przyrządzić wspaniałe i oczywiście zdrowie posiłki. Nie każda pięćdziesięciolatka uprawia własne owoce w przydomowym ogrodzie, choć czasami kobiety mieszkające w miastach sieją przyprawy bądź chociażby rzeżuchę w małych doniczkach.

maseczki

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Ponieważ ekologiczne ziemniaki o dużo trudniej nabyć, to i koszt zakupu tego towaru jest znacznie wyższy. Dodatkowo uprawa ekologicznych owoców bywa bardziej czasochłonna, co również ma olbrzymi wpływ na ostateczną cenę określonego produktu. Słowo ekologia w zasadzie odnosi się do badania współzależności zachodzących w świecie natury, ewentualnie kojarzymy ją z szeroko pojętą ochroną środowiska. Z kolei słowo ekologiczny posiada już całkowicie inne znaczenie. Ten epitet określa głównie artykuły, które są bezpieczne tak dla człowieka, jak i dla ekosystemów. Z jednej strony taki produkt nie szkodzi przyrodzie – dlatego mówimy np. o ekologicznych reklamówkach, a z drugiej dodajemy, że w procesie produkcji określonego artykułu korzystano jedynie z ekologicznych surowców i przykładowo nasz majonez powstał z takich właśnie składników. Jeżeli głębiej drążyć wspomniany temat, to ustalimy, że zarówno kosmetyki (organique.pl oficjalna strona), jak i różne preparaty czyszczące mogą być naturalne czy po prostu ekologiczne. Kobiety, które maty antystatyczne dbają o własne ciało wykorzystują czasami świeże owoce lub warzywa, by robić z nich domowe balsamy. Naturalne maseczki (sprawdź newsletter) na włosy lub relaksujące olejki do kąpieli wcale nie muszą powstawać jedynie w prywatnych domach.

naturalna pielęgnacja

Źródło: pixabay.com

Ekologiczne kosmetyki są bowiem coraz bardziej znane, a kobiety w każdym wieku zauważają, że ich wykorzystywanie daje rewelacyjne efekty. Takie produkty nie zawierają PEG-ów i innych sztucznych substancji. Tak naturalne kosmetyki do włosów ORGANIQUE , jak i toniki do twarzy zawierają tylko sprawdzone składniki z ekologicznych upraw. Choć na razie spore grono kobiet po trzydziestce czy pięćdziesiątce wcale nie kupuje naturalnych kosmetyków, to jednak jeśli tylko moda na takie produkty się utrzyma, to zapewne w przyszłości dużo się zmieni.