Które mydło jest tworzone ręcznie od 2000 wiosen oraz jego skład jest od takiego czasu prawie niezmieniony?

kamienie szlachetne
Czy rozumiesz, jakie mydło było jednym z pierwszych na świecie? Tradycja jego wytwarzania dosięga Fenicjan, jest wytwarzane manualnie od 2000 lat w tym samym miejscu.

kamienie szlachetne
Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
wakacje - perspektywa
Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
W Syrii, w miejscowości Aleppo. Mydełko to nazywa się Alep.
mydło aleppo
Źródło: pixabay.com
Ciekawą nowinką jest to, że mydło Aleppo pływa na wodzie. Skład chemiczny mydełka jest bardzo łatwy: olejek laurowy, oliwa z oliwek i jakiegoś rodzaju mieszanka spieniająca. W dzisiejszych dniach postać tę spełnia wodorotlenek sodu. To akurat między innymi niezwykle prosty skład mydła Aleppo jest jednym z powodów jego nie niknącej od tysięcy lat popularności. Jednak to nie wszystko, mydło Aleppo jest także lubiane za swe właściwości przeciwbakteryjne. Ciekawostką jest okoliczność, iż do Starego Kontynentu mydło (zobacz: https://www.warsztatpiekna.pl/pl/kosmetyki-naturalne/naturalne-mydla) Aleppo zawitało ok. 1000 wiosen temu, wszakże jakąś popularność w naszym kraju mydło Aleppo zdobyło dopiero w XX wieku. To może trochę niezwykłe, iż takowe doskonałe syryjskie mydło (idź do serwisu) Aleppo jest tak niewiele znane w Polsce. Szczęśliwie wszystko idzie w lepszym kierunku i mydło Aleppo zaczyna uzyskiwać popularnośc również i w naszym państwie.
Jednak dlaczego w ogóle mydło Aleppo jest aż tak doskonałe? Co w nim takowego jest? Więc zawarty w mydle olej laurowy odpowiedzialny jest za cechy antyseptyczne. Przeto też mydło Aleppo jest zalecane do czyszczenia twarzy, również przez młode persony, które posiadają problem z trądzikiem.

Jako że mydło Aleppo ma odczyn zasadowy, a skóra kwaśny, zawsze po jego użyciu winno się umyć twarz ponadto tonikiem. Inny sładnik mydła Aleppo, czyli oliwa z oliwek, jest od długiego czasu popularna ze swoich właściwości zwilżających.