Które mydło jest tworzone ręcznie od 2000 wiosen oraz jego skład jest od takiego czasu prawie niezmieniony?

Czy rozumiesz, jakie mydło było jednym z pierwszych na świecie? Tradycja jego wytwarzania dosięga Fenicjan, jest wytwarzane manualnie od 2000 lat w tym samym miejscu.

kamienie szlachetne

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
wakacje - perspektywa

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com
W Syrii, w miejscowości Aleppo. Mydełko to nazywa się Alep.
mydło aleppo

Źródło: pixabay.com
Ciekawą nowinką jest to, że mydło Aleppo pływa na wodzie.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany tekst, to odwiedź www sauna parowa a tam oczekują na Ciebie materiały warte zainteresowania. Sprawdź je – będziesz bardzo zadowolony.

Skład chemiczny mydełka jest bardzo łatwy: olejek laurowy, oliwa z oliwek i jakiegoś rodzaju mieszanka spieniająca. W dzisiejszych dniach postać tę spełnia wodorotlenek sodu. To akurat między innymi niezwykle prosty skład mydła Aleppo jest jednym z powodów jego nie niknącej od tysięcy lat popularności. Jednak to nie wszystko, mydło Aleppo jest także lubiane za swe właściwości przeciwbakteryjne. Ciekawostką jest okoliczność, iż do Starego Kontynentu mydło Aleppo zawitało ok. 1000 wiosen temu, wszakże jakąś popularność w naszym kraju mydło Aleppo zdobyło dopiero w XX wieku. To może trochę niezwykłe, iż takowe doskonałe syryjskie mydło Aleppo jest tak niewiele znane w Polsce. Szczęśliwie wszystko idzie w lepszym kierunku i mydło Aleppo zaczyna uzyskiwać popularnośc również i w naszym państwie.

Jednak dlaczego w ogóle mydło Aleppo jest aż tak doskonałe? Co w nim takowego jest? Więc zawarty w mydle olej laurowy odpowiedzialny jest za cechy antyseptyczne. Przeto też mydło Aleppo jest zalecane do czyszczenia twarzy, również przez młode persony, które posiadają problem z trądzikiem.

Jako że mydło Aleppo ma odczyn zasadowy, a skóra kwaśny, zawsze po jego użyciu winno się umyć twarz ponadto tonikiem. Inny sładnik mydła Aleppo, czyli oliwa z oliwek, jest od długiego czasu popularna ze swoich właściwości zwilżających.