Make-up permanentny – czy to zupełnie się opłaca? Wady i plusy takiego rozwiązania

Jeszcze parę lat temu makijaż permanentny zazwyczaj nie kojarzył nam się zbyt dobrze – w większości przypadków mieliśmy przed oczami nieudane eksperymenty gwiazd z lat osiemdziesiątych lub dziewięćdziesiątych – nie da się zaprzeczyć, że z pewnością niejednokrotnie wtedy makijaż permanentny nie wyglądał najlepiej.

czerwony ford

Autor: photobeppus
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście obecnie znacząco się to zmienia – jeśli zapoznasz się z najnowszą ofertą salonów proponujących taką usługę, być może wówczas sama skusisz się na wykonanie takiego makijażu. Sprawdź, jakie są plusy, a jakie wady takiego rozwiązania!
Zalety makijażu permanentnego
Właściwie każda kobieta znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, jak dużo czasu należy nieraz poświęcić aby wykonać idealny makijaż permanentny (sprawdź). Jeśli pomyślisz, jak wiele czasu spędzasz niemal każdego dnia przed lustrem, wtedy oczywiście okaże się, iż makijaż permanentny ust pozwala na zaoszczędzenie naprawdę dużej ilości czasu, który możesz poświęcić na przykład na zjedzenie porządnego śniadania lub po prostu na wyspanie się. Dodatkowo zaoszczędzisz na kosmetykach – jeśli zdecydujesz się na makijaż ( indywidualna nauka makijażu ) permanentny ust, wówczas nie będziesz musiała dodatkowo przeznaczać pieniędzy na szminki, konturówki lub inne kosmetyki potrzebne do zrobienia codziennego makijażu ust.
plastikowe opakowania

Autor: Daniel Oines
Źródło: flickr.com
Wady takiego rozwiązania
Makijaż permanentny ust to bez wątpliwości dość duży jednorazowy wydatek, na który zwykle nie każdy może sobie pozwolić. Zazwyczaj koszt jest oczywiście zależny od tego, co konkretnie obejmuje Twój makijaż, jednak właściwie zawsze musisz nastawić się na dość spory wydatek.

Problemem może być także kwestia doboru właściwego rodzaju makijażu – makijaż permanentny ust jest stosunkowo ciężko zasłonić innym, więc właściwie przez cały czas będziesz musieć chodzić w make upie w jednym, konkretnym stylu.