Moda dla mężczyzn na każdą okazję

Pojęcie „dress code” często budzi niechęć wśród pracowników, jednak zamiast uskarżać się na ograniczenia, bezpieczniej jest owe zasady przyswoić. Raptem możemy dostać olśnienia, iż to co na pozór blokowało – było niezapomnianą lekcją stylu i w przeciwieństwie do kobiet – mężczyzna zawsze ma co na siebie włożyć. Dodatkowo, możemy przy tym zachować własny styl i zamiłowanie do mody. O czym powinniśmy pamiętać?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Jednak wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest czarny, a granatowy garnitur. To kolor, który na wybiegach występuje co sezon. Do takiego garnituru dopasujmy koszule: białe, kremowe lub błękitne.

Pragniesz poznać inne równie przydatne sugestie? Jeżeli tak, to zobacz tutaj kursy wizażu wrocław, a na pewno nie odczujesz zawodu.

Łączymy je z ciemnymi krawatami.

Koszule męskie, niby tak mało znaczący element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę,by ujrzeć barwne i trudne w stylizacji wzory. O jakości koszuli mówi jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie należy ją dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – odstający kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata. Ciekawą ofertę koszul posiadają w sprzedaży sklepy internetowe. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce frazę: koszule męskie sklep internetowy (na tej stronie bez problemu zdobędziesz pomoc), a z całą pewnością odnajdziemy interesujący model.

Jeżeli o dodatkach mowa, tutaj mamy większe pole do popisu. Dobierając oficjalny strój, często nie pamiętamy o doborze odpowiedniego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by miał surową, pozbawioną zdobień klamerkę. Koniecznie powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które mamy zamiar założyć. Przy mniej oficjalnym stroju możemy pozwolić sobie na męskie paski skórzane (rzetelnie omówione), z większymi klamrami. Kolor może celowo kontrastować z innymi częściami garderoby.

W kwestii krawata, najbardziej odpowiedni w zestawieniu z koszulą jest krawat jednokolorowy. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy modnym kolorem. Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki. Dla lotników, matematyków, muzyków… Każdy mężczyzna znajdzie model zgodny ze swoją profesją, hobby i stylem.