Na czym będzie polegał odpowiedni styl ubierania się, jak może w tym pomóc zawodowy stylista.

Wiele osób, szczególnie pań, chce wspaniale wyglądać. Przeważnie same dbają o swój wizerunek, same będą wybierać odzież i dodatkowe akcesoria. Jednak efekty tych wysiłków bywają bardzo różne. Niektóre stylizacje są ciekawe i oryginalne, przyciągając wzrok przypadkowych znajomych i przechodniów, a w innych lepiej nie pokazywać się na ulicy.

modna kobieta w stroju do pracy

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Niestety osoby które same się ubierają niekiedy do końca nie są krytyczne względem siebie, stając przed lustrem wydawać im się będzie, że doskonale się prezentują, a w rzeczywistości jest całkowicie odmiennie. Bo w praktyce dobre zestawienie dodatków i stroju tak żeby całość była spójną całością nie jest wcale łatwą rzeczą. Będzie wymagać nie tylko dobrego rozeznania w panującej obecnie modzie, ale również elementarnych reguł które dotyczą dopasowywania kolorów i wzorów. Niektóre osoby mają to niejako we krwi, nawet bez zbytniej nauki dają sobie radę ze swoim wyglądem. A z kolei niektóre raczej powinny poczytać o zasadach komponowania ubiorów lub chociaż kilka razy spotkać się z dobrą stylistką.

Wiele osób jest tak pewnych swoich umiejętności, że nawet pomimo przypadków popełnienia wielkich modowych gaf twierdzą że są wielkimi znawcami. Tymczasem poproszenie o pomoc stylistów nie jest niczym wstydliwym, co więcej, zaczyna z tego korzystać całkiem sporo ludzib ze świata mody i biznesu. Stylistka będzie jednak doradzać nie tylko osobom z pierwszych stron gazet, ale także zwykłym osobom, które nie czują się dobrze w dotychczasowym wizerunku i chciałyby zmienić swoją prezencję. Niekiedy potrzeba tu będzie jednorazowa, przykładowo na jakąś wielką uroczystość, a niekiedy zmiana kompleksowa, zaczynając od uczesania i makijażu, a na butach i ubraniach kończąc.

Czy komentarze z serwisu (https://tdruk.pl/blog/) były aż tak interesujące, że masz ochotę zostawić własny? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Taka zmiana wyglądu wymagała będzie od stylisty dużo dokładniejszego poznania klienta i zaznajomienia się z jego temperamentem i oczekiwaniami. Dopiero po tym można będzie przystąpić do zmian, czasami mają one kosmetyczny charakter i poprawienie niedużych szczegółów, a niekiedy potrzeba wymienić połowę zawartości szafy.