Pomysł na biznes – obiekt handlowy z odzieżą używaną?

Ostatnie lata nadzwyczaj przeobraziły sytuację na rynku sprzedaży odzieży. Znacznie umocniła się kondycja second handów. Z jednej strony wpłynął na to kryzys gospodarczy, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnich latach, natomiast z drugiej strony chęć wyróżnienia się ubraniem na szarej ulicy.

odzież

Autor: Hermann Kaser
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób odwiedza sklepy z odzieżą używaną, by znaleźć tam wyjątkowe, oryginalne sztuki kiecek, kurtek albo spodni, niekiedy światowych marek. Sklep z używaną odzieżą to interesujący sposób na niedrogi biznes, na jaki decyduje się coraz to więcej ludzi. W poniższym poradniku zamieściliśmy najważniejsze informacje, jakie pomogą Państwu podjąć decyzję o otwarciu sklepu z używaną odzieżą oraz wskażą drogę jaką musimy pokonać, ażeby dopełnić wszelkich koniecznych formalności.

Przed podjęciem newralgicznej decyzji o otwarciu prywatnej działalności należy skrupulatnie zapoznać się z branżą, w jakiej będziemy poruszać się a także określić jakie koszta będziemy musieli ponieść na początku. Kapitał to nie jedyna kwestia, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, istotne będzie także zapoznanie się z propozycją podobnych sklepów w najbliższej okolicy, ich asortymentem oraz rynsztunkiem. Na podstawie takiego wywiadu prościej nam będzie przygotować własną ofertę oraz wprowadzić do niej elementy, które wypełnią niszę w okolicy. Potrzebny nam będzie importer odzieży używanej. Zastanówmy się również, czy chcemy oferować produkt na wagę czy wyceniony? Sprzedaż odzieży na wagę sprawdzi się w szczególności w malutkich sklepikach, w niedużych miejscowościach czy w biedniejszych dzielnicach. Na takich terenach, w których ludzie korzystają z oferty second handów ze względów gospodarczych. W większych miejscowościach powoli odchodzi się od sprzedaży towaru na wagę, szczególnie w tychże butikach, które z założenia mają uchodzić za bardziej prestiżowe i są kierowane do osób poszukujących rzeczy oryginalnych. Trzeba wycenić każdą rzecz a także powiesić ją na wieszaku. Wymaga to od posiadacza większego zaangażowania i poznania cen u konkurencji, ażeby nie odchylać się od lokalnego standardu. Sprzedaż ubrań wycenionych pozwala powiększyć zyski oraz powoduje podwyższenie standardu naszego sklepiku.

Potrzebna nam będzie kordonki odzieży używanej – wejdź. Najsporzej odzieży używanej pochodzi z Anglii oraz Niemiec. Jeśli jednak w naszej okolicy znajdują się już sklepy mające taki właśnie wybór warto zastanowić się na następnym krajem. Może Królestwo Holandii czy Włochy.

Jeśli wyselekcjonujemy inny kraj pochodzenia niż nasi sąsiedzi już sam szyld będzie zachęcał ewentualnych klientów do wizyty w naszym sklepie. Inny kraj to nowiusieńkie marki, które nie są znane na polskim rynku, a więc znaczą oryginalność.

Teraz przedstawiamy ten post – jeśli jest on przydatny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tutaj (http://www.angelka.pl/sesja-urodzinowa/). Upewnij się, może to także okaże Ci się interesujące.

Możemy też postawić na otwarcie ogromnego sklepu w którym będzie proponowana odzież używana hurt będzie ważną cząstką tego biznesu – tutaj znajdziesz hurtową odzież używaną.