Rola garderoby medycznej w pracy personelu placówek medycznych

Personel medyczny, szczególnie w klinikach i pozostałych ośrodkach medycznych jest zobowiązany do noszenia profesjonalnej garderoby. Wszystkim, doktor medycyny, głównie kojarzy się z białym kitlem, ale czasy, kiedy garderoba medyczna była jedynie w kolorze białym, już minęły.
sukienka medyczna

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie, wytwórcy odzieży medycznej mają w swojej ofercie zróżnicowane barwy i style ciuchów.

Pielęgniarki oraz doktorzy medycyny mogą dobierać z różnorodnych części odzieży. Dawniej były głównie fartuszki medyczne, ale obecnie można wybierać: spodnie albo spódnica medyczna, profesjonalne obuwie, bluzki z krótkim rękawem albo sukienka medyczna, ochronniki do laboratorium oraz multum innych.

Odzież medyczna musi spełniać wiele norm oraz przejść zróżnicowane testy, w szczególności ten na wytrzymałość. Na przykład, tego typu fartuszki medyczne nie powinny się łatwo rozerwać. Ich funkcją jest ochrona lekarza przed bakteriami, a w klinice nie raz może zdarzyć się przypadek, że pacjent z bólu pociągnie za ubranie. Podobną solidność muszą mieć również pozostałe części garderoby personelu medycznego.
Dodatkowo, nie ma znaczenia, czy jest to sukienka medyczna, czy bluzka z krótkim rękawem, albo spodnie, czy spódnica medyczna – one wszystkie podlegają wytycznym, w odniesieniu do sposobu ich prania – Vena Magdalena Mieszała. Inspekcja sanitarna ma prawo żądać od placówki medycznej pokazania umowy z pralnią medyczną, która dba o odpowiednią dezynfekcję garderoby medycznej. Nieposiadanie tego typu umowy prawnej kosztuje szpital bardzo dużą karę.
Wszystkie przepisy, względem odzieży doktora albo sanitariuszki są dobrze osadzone w rzeczywistości. praca z chorymi pacjentami niesie ze sobą duże ryzyko, szczególnie przez wzgląd na kontakt z różnorodnymi zarazkami i patogenami. Regularna zmiana garderoby medycznej oraz jej właściwa dezynfekcja ma również na celu zabezpieczenie ludzi poza szpitalami przed roznoszeniem się szkodliwych bakterii poza obręb szpitala. Wszelkie medyczne rzeczy, śmieci i odzież, są zawsze właściwie zabezpieczone i nie wolno korzystać z takich, które mają w opakowaniu nawet najmniejsze rozdarcie.
Praca z chorymi jest bardzo stresująca.

Personel musi dokonać wszystkiego, by nie zaszkodzić pacjentom, którzy są pod jego opieką oraz by nie narazić siebie samych na niepotrzebne ryzyko. Z tego powodu, tak istotna jest specjalistyczna odzież odzież używana hurt medyczna – Vena Uniformy i Odzież Medyczna.