Strój – zawsze ubieraj się w zależności od okazji. Sprawdź, co jest na topie

botki
Dylematy związane z ubraniem dotyczą od czasu do czasu każdego z nas. Oczywiście ubrać się stosownie do okazji wcale nie zawsze jest tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Często tego problemu nawet nie dostrzegamy, sądząc, że zawsze prezentujemy się świetnie. Niemniej w rzeczywistości nie ma chyba osoby, której nigdy nie przydarzyłoby się żadne modowe faux pas. Warto zatem zapoznać się z kilkoma uniwersalnymi regułami i radami, żeby nie mięć większych kłopotów z dopasowaniem stroju do sytuacji.

Przede wszystkim, jeżeli nie wiemy, czy powinniśmy ubrać się elegancko, czy raczej swobodnie – postawmy na ten pierwszy wariant, który jest bezpieczniejszy. Obowiązuje to między innymi w przypadku ważnych spotkań, takich jak rozmowy kwalifikacyjne, zapoznanie z rodziną naszej sympatii, czy też ważna dla nas randka. Wówczas sytuacji kobieta powinna założyć czarne botki, rajstopy i ładną sukienkę lub spódnicę, a mężczyzna na pewno winien pamiętać o koszuli – poznaj rekomendowane produkty sklepu Pantofelek 24. Krawat lub marynarka mogą, ale nie muszą być. Ewentualnie latem dla pań dobrym wyjściem mogą być także czarne baleriny – są one przecież znacznie wygodniejsze niż buty na obcasie.
baleriny
Autor: DeeZee
Źródło: DeeZee

Można je założyć od razu albo dopiero wtedy, gdy zrobi się już trochę spokojniej i swobodniej.Inną okazją, w której każdemu z nas na pewno przydarzyło się uczestniczyć, jest ślub i wesele. To okoliczności z jednej strony oficjalne, a z drugiej także radosne. W przypadku mężczyzn sprawa jest oczywista – obowiązkowy jest garnitur, krawat i koszula z długim rękawem – czytaj więcej . Panie mają troszkę więcej swobody. Powinny jednakże koniecznie zakupić eleganckie sukienki i buty na obcasie. Kreacje te nie muszą być oczywiście utrzymane w czarno-białej tonacji. Dozwolone są wszystkie inne kolory, a tych dwóch wspomnianych wyżej powinno się nawet unikać. Czarnego – gdyż kojarzy się on z żałobą, a białego – dlatego, że jest zarezerwowany dla przyszłej małżonki.

Inaczej mówiąc, to jak wyglądamy ściśle wiąże się z tym, w jaki sposób jesteśmy odbierani przez innych. I jeżeli ktoś cię przekonuje, że jest inaczej – niekoniecznie trzeba to przyjąć. Z drugiej jednakże strony nie warto bezmyślnie powielać konwenansów. Postaraj się w tym wszystkim przemycić choć trochę samego siebie.