Typowy męski ubiór na co dzień, czyli o preferencjach przeciętnego Polaka

Pomimo tego że faceci nieczęsto śledzą światowe trendy w modzie, to bądź co bądź muszą kiedyś przecież wybrać się na zakupy do galerii handlowej lub po prostu na targ. Ci czterdziestolatkowie, którzy zaopatrują się w bezrękawniki i jeansy tylko jeden albo dwa razy na rok mogą spokojnie kupić firmowe ubrania. Lepszy jakościowo materiał będzie długo służył, a i fason zazwyczaj o dużo łatwiej dopasować do danej figury.

elegancko ubrany mężczyzna

Autor: Bharat Rawail
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, żeby umieć właściwie dobrać strój do okoliczności – nawet najładniejszy frak nie będzie doskonałym strojem, kiedy jego posiadacz akurat wybiera się na spacer do parku albo do sąsiada na grilla. W tym przypadku o dużo lepszym rozwiązaniem będzie włożenie granatowych dżinsów, kraciastej koszuli czy zwykłego białego podkoszulka z interesującą ilustracją. Do tak skomponowanego ubioru idealnie pasuje obuwie sportowe, a poza tym jest ono wyjątkowo wygodne, co oczywiście nie jest bez żadnego znaczenia – Przywykło się sądzić, że spędzanie niedzielnego wieczoru w domu, na przykład na sofie przed telewizorem, nie wymaga zbyt modnego ubioru. Dlatego wygląd typowego faceta pozostawia niestety sporo do życzenia. Niekiedy panie usilnie namawiają swoich małżonków, żeby ci wymienili stare rozciągnięte i wyblakłe t-shirty na nowe, a sfatygowane ogrodniczki na wygodne spodnie dresowe. Poza tym przydatne są też koszule flanelowe – szczególnie zimą, gdy trzeba pójść do piwnicy albo do garażu cieplejsza odzież jest na wagę złota. Mniej albo bardziej efektowny strój uzupełniają naprawdę praktyczne bluzy z kapturem, a także wygodne obuwie, najlepiej na napy.

moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
Omawiając temat mody męskiej trzeba obligatoryjnie nadmienić o tych najbardziej niepozornych, lecz i równie istotnych częściach garderoby – więcej informacji. Zacznijmy od skarpet, które do niedawna w zasadniczo były dostępne jedynie w kilku ciemnych odcieniach – natomiast teraz wielką furorę robią kolorowe skarpety z frapującymi ornamentami. Identycznie rzecz się ma z bielizną – śmieszne, a czasem i nieco frywolne rysunki i napisy są w stanie rozśmieszyć najbardziej poważnego faceta. Zarówno skarpetki, jak i slipy należy regularnie wymieniać, bo akurat te części garderoby zużywają się zbyt szybko. Spis tych najmniejszych ubrań zamykają sezonowe dodatki: ciepłe rękawiczki, polarowe czapki, brązowe szaliki lub czapki bejsbolówki.