W jaki sposób dobrać rozmiar buta

buty
Obuwie to częstokroć decydujący element wyglądu, który może nadać charakteru nawet najprostszej stylizacji. Oryginalny fason butów, interesujące zestawienie kolorystyczne lub klasyka w najlepszej odsłonie, to świetny sposób, ażeby wyróżnić się z tłumu. Dobrze jest jednakże zadbać też o praktyczną stronę użytkowania, but winien nie tylko doskonale się prezentować, lecz leżeć na nodze jak ulał a także nie powodować obtarć i urazów.

Buty zimowe powinny być dopasowane w taki sposób, aby zapewnić swobodne poruszanie palcami i aby do środka dopływało powietrze. Dobrych bucików w zasadzie nie czuć na stopach. Powinny ochronić przed urazami oraz wychłodzeniem w zimowe dni. Wyściółka winna wchłaniać wilgoć oraz pozwalać stopie oddychać. Wówczas noga się nie poci. Podeszwa z giętkiego tworzywa amortyzuje wstrząsy, natomiast miękka cholewka nie będzie zaburzać krążenia krwi. Ważne jest również, aby wkładać buciki na obcasach różnej wysokości oraz spacerować boso po rozmaitych podłożach.
buty
Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Przed kupnem wymarzonej pary wskazane jest zaznajomić się z paroma sztywnymi zasadami, których przestrzeganie obniży ryzyko zakupu nietrafionego rozmiaru. Na pewno nieodzowny będzie prawidłowy pomiar stopy. Możesz to uczynić w niezwykle prosty sposób – starczy, że zaopatrzysz się w kartkę papieru, długopis, linijkę i miarkę – poznaj sklep Pantofelek 24. Później połóż stopę na kartce papieru i naznacz punkcik za piętą a także punkt przed najdłuższym palcem . Następnie połącz punkciki linią prostą i zmierz ją. Otrzymasz w ten sposób rozmiar twej stopy w centymetrach, jednakże zaleca się, aby buty zimowe były o około 0,5 centymetra dłuższe od stopy. Pamiętaj o zmierzeniu obydwóch stóp bowiem długość ich może się od siebie różnić. W takim wypadku do wyznaczenia rozmiaru wybierz dłuższą stopę.

Decydując się na kupowanie bucików w sklepie on-line powinieneś wiedzieć, iż rozmiary bucików każdego z producentów różnią się od siebie. Dobierając buty na wiosnę damskie, należy sugerować się indywidualną tabelą wymiarów dla każdej marki, wyświetlaną na stronie każdego wytwórcy – dobierz idealne buty . Jeżeli przewidujesz nabycie bucików dla innej osoby czy dla pociechy pomiaru można dokonać oznaczając długość stopy na patyczku. Kupując obuwie starczy włożyć patyk do wyselekcjonowanego buta i w ów sposób wybrać odpowiedni rozmiar.