W jaki sposób dobrać rozmiar buta

Obuwie to częstokroć decydujący element wyglądu, który może nadać charakteru nawet najprostszej stylizacji. Oryginalny fason butów, interesujące zestawienie kolorystyczne lub klasyka w najlepszej odsłonie, to świetny sposób, ażeby wyróżnić się z tłumu. Dobrze jest jednakże zadbać też o praktyczną stronę użytkowania, but winien nie tylko doskonale się prezentować, lecz leżeć na nodze jak ulał a także nie powodować obtarć i urazów.

Buty zimowe powinny być dopasowane w taki sposób, aby zapewnić swobodne poruszanie palcami i aby do środka dopływało powietrze. Dobrych bucików w zasadzie nie czuć na stopach. Powinny ochronić przed urazami oraz wychłodzeniem w zimowe dni. Wyściółka winna wchłaniać wilgoć oraz pozwalać stopie oddychać. Wówczas noga się nie poci. Podeszwa z giętkiego tworzywa amortyzuje wstrząsy, natomiast miękka cholewka nie będzie zaburzać krążenia krwi. Ważne jest również, aby wkładać buciki na obcasach różnej wysokości oraz spacerować boso po rozmaitych podłożach.

buty

Autor: VIVOBAREFOOT
Źródło: http://www.flickr.com

Przed kupnem wymarzonej pary wskazane jest zaznajomić się z paroma sztywnymi zasadami, których przestrzeganie obniży ryzyko zakupu nietrafionego rozmiaru. Na pewno nieodzowny będzie prawidłowy pomiar stopy.

Czy nasz post zdaje się być intrygujący? Chcesz obejrzeć sporo wiadomości na zbliżony temat? Więc idź tu zegarki montblanc i przeglądnij następny opis.

Możesz to uczynić w niezwykle prosty sposób – starczy, że zaopatrzysz się w kartkę papieru, długopis, linijkę i miarkę – poznaj sklep Pantofelek 24. Później połóż stopę na kartce papieru i naznacz punkcik za piętą a także punkt przed najdłuższym palcem . Następnie połącz punkciki linią prostą i zmierz ją. Otrzymasz w ten sposób rozmiar twej stopy w centymetrach, jednakże zaleca się, aby buty zimowe były o około 0,5 centymetra dłuższe od stopy. Pamiętaj o zmierzeniu obydwóch stóp bowiem długość ich może się od siebie różnić. W takim wypadku do wyznaczenia rozmiaru wybierz dłuższą stopę.

Decydując się na kupowanie bucików w sklepie on-line powinieneś wiedzieć, iż rozmiary bucików każdego z producentów różnią się od siebie. Dobierając buty na wiosnę damskie, należy sugerować się indywidualną tabelą wymiarów dla każdej marki, wyświetlaną na stronie każdego wytwórcy – dobierz idealne buty . Jeżeli przewidujesz nabycie bucików dla innej osoby czy dla pociechy pomiaru można dokonać oznaczając długość stopy na patyczku. Kupując obuwie starczy włożyć patyk do wyselekcjonowanego buta i w ów sposób wybrać odpowiedni rozmiar.