W jaki sposób właściwie troszczyć się o skórę zimą

Zima to czas gdy winno się szczególnie zadbać o swój organizm – nie chodzi tu tylko o zdrowie, choć jak wiadomo jest ono najważniejsze, jednakże podczas tej stosunkowo nieprzyjemnej pory roku należy zatroszczyć się również o naszą skórę – która będąc wystawiona na działanie czynników zewnętrznych, musi być odpowiednio zabezpieczona.
Najczęściej spotykanym problemem z jakim walczy większość nas – mając na myśli oczywiście kobiety, jest sucha skóra.

szafir
frezarki podologiczne
I to nie tylko ta twarzy. W trakcie zimy cierpią również nasze dłonie i stopy gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa. Dziś skupimy się na pielęgnacji stóp, co w sumie wcale nie jest takie skomplikowane. Zapewne dużo dziewczyn, podczas zimy, skarży się na wygląd swoich stóp – często są one suche – z tego powodu należy zatroszczyć się o ich nawilżenie. Główną regułą w pielęgnacji stóp jest zadbanie o usuwanie nadmiernej ilości naskórka. W jaki sposób można to zrobić? Świetnym sposobem jest częste ścieranie naskórka – zabieg ten można wykonać w domowych warunkach, jednakże, o wiele lepiej da sobie z tym radę frezarka. O czym mowa? Na pewno wiele kobiet, które korzystają z usług kosmetyczki, widziała frezarki podologiczne, czyli maszyny, które mają za cel starcie martwego naskórka. Atutem takich frezarek podologicznych jest z pewnością ich skuteczność – z pozbywaniem się naskórka radzą sobie nader dobrze. Stopy są niezwykle gładkie. Co więcej, zabieg ten nierzadko wykonywany jest z wykorzystaniem leżanki do masażu lub fotela, co gwarantuje nam dodatkowy relaks kosmetyki do spa podczas całego zabiegu.

Należy dodać, iż zabieg ten zaleca się stosować regularnie, tak by nasze stopy non stop pozostawały zadbane. Efekt zdobyty u kosmetyczki można przedłużyć stosując odpowiednie kremy, które nawilżą skórę naszych stóp.