Wiosna w gabinecie kosmetycznym

Zimą nasza skóra narażona jest na oddziaływanie niepomyślnych czynników pogodowych, prowadzących do uwrażliwienia i utraty blasku.
Ujemne temperatury obkurczają skórne pory, gruczoły łojowe nie gwarantują należytego natłuszczenia, z kolei zaburzona funkcja płaszcza hydro-lipidowego skóry powoduje, że będzie ona słabo odżywiana i niedotleniona.

podarunek

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock
Do odnowy wiosennej dobrze jest podejść kompleksowo, zatem zadbać o ogólną kondycję organizmu. Należyta pielęgnacja musi obejmować zabiegi na buzię, lecz też i ciało. Kosmetyczne zabiegi powinny intensywnie dotleniać jak też regenerować skórę. Dlatego wiosenny czas to doskonały okres, by nawilżyć jak też rozświetlić cerę.
W ramach przeprowadzania porządków wiosennych, osobiście polecam przede wszystkim przeróżne metody złuszczania naskórka. Zabieg złuszczania przeprowadzany na wiosnę powinien być łagodny, przez wzgląd na bardziej intensywne promieniowanie słoneczne. Złuszczanie poprawia ukrwienie skóry, jej regeneracyjne zdolności a także pobudza do wytwarzania nowych komórek, włókien elastynowych, łagodzi też przebarwienia. Złuszczanie to najlepszy sposób, ażeby usunąć górną warstwę zrogowaciałych komórek, które nadają cerze ziemisty wygląd, zalegają w ujściach łojowych gruczołów, będąc jedną z powodów powstawania zaskórników. Rekomenduję łagodnie przeprowadzoną mikrodermabrazję, którą powinno się wykonywać regularnie co 3-5 tygodni. Dzięki tego typu zabiegom skóra wygląda młodziej.

Jeżeli chodzi o gabinet kosmetyczny Wrocław jest miastem w jakim bez większego problemu wybierzesz salon (polecamy art beauty bulwar ikara) dla siebie. Prócz wizyt w gabinetach kosmetycznych, bardzo ważna jest domowa kuracja. Preparaty pielęgnacyjne muszą być przede wszystkim odpowiednie do typu skóry.