Wiosna w gabinecie kosmetycznym

podarunek
Zimą nasza skóra narażona jest na oddziaływanie niepomyślnych czynników pogodowych, prowadzących do uwrażliwienia i utraty blasku.
Ujemne temperatury obkurczają skórne pory, gruczoły łojowe nie gwarantują należytego natłuszczenia, z kolei zaburzona funkcja płaszcza hydro-lipidowego skóry powoduje, że będzie ona słabo odżywiana i niedotleniona.

podarunek
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Zakupy przez internet
Autor: iStock
Źródło: iStock

Do odnowy wiosennej dobrze jest podejść kompleksowo, zatem zadbać o ogólną kondycję organizmu. Należyta pielęgnacja musi obejmować zabiegi na buzię, lecz też i ciało. Kosmetyczne zabiegi powinny intensywnie dotleniać jak też regenerować skórę. Dlatego wiosenny czas to doskonały okres, by nawilżyć jak też rozświetlić cerę.
W ramach przeprowadzania porządków wiosennych, osobiście polecam przede wszystkim przeróżne metody złuszczania naskórka. Zabieg złuszczania przeprowadzany na wiosnę powinien być łagodny, przez wzgląd na bardziej intensywne promieniowanie słoneczne. Złuszczanie (http://beautymedspa.pl/pl/page/19/zabiegi-zluszczajace.html) poprawia ukrwienie skóry, jej regeneracyjne zdolności a także pobudza do wytwarzania nowych komórek, włókien elastynowych, łagodzi też przebarwienia. Złuszczanie to najlepszy sposób, ażeby usunąć górną warstwę zrogowaciałych komórek, które nadają cerze ziemisty wygląd, zalegają w ujściach łojowych gruczołów, będąc jedną z powodów powstawania zaskórników. Rekomenduję łagodnie przeprowadzoną mikrodermabrazję, którą powinno się wykonywać regularnie co 3-5 tygodni. Dzięki tego typu zabiegom skóra wygląda młodziej.

Jeżeli chodzi o gabinet kosmetyczny Wrocław jest miastem w jakim bez większego problemu wybierzesz salon (polecamy art beauty bulwar ikara) dla siebie. Prócz wizyt w gabinetach kosmetycznych, bardzo ważna jest domowa kuracja. Preparaty pielęgnacyjne muszą być przede wszystkim odpowiednie do typu skóry.