Wybieramy kurtkę na urlop w górach

W sezonie zimowym, gdy temperatury osiągają bardzo niskie wartości, ważny jest właściwy ubiór. Nikt nie chce przecież marznąć zawsze gdy wychodzi na dwór pospacerować bądź też w drodze do sklepu lub do szkoły.

Właściwie dobrana odzież, która zagwarantuje nam komfort cieplny i uchroni nas przed warunkami atmosferycznymi jest szczególnie ważna kiedy kiedy planujemy wycieczkę w Tatry czy też Karkonosze.

pudełko na prezent

Autor: Dushan Hanuska
Źródło: http://www.flickr.com
O fakcie, iż góry w okresie zimowym są w stanie być szczególnie groźne nie trzeba nikomu tłumaczyć. Kiedy wybieramy się nawet na krótki spacer na górskie szlaki, powinniśmy zachować wyjątkową ostrożność oraz zadbać o wyposażenie a także ubiór. Podstawowymi elementami na jakie powinniśmy zwrócić uwagę jest na pewno obuwie – gwarantujące termiczny komfort, posiadające dobrą podeszwę oraz gwarantujące dobre parametry jeżeli chodzi o odporność na wodę.

Nie czekaj – kliknij w link (http://www.fryzjerpiaseczno.pl/stylizacja-paznokci/) i raduj się opublikowanymi tam świeżymi tekstami. Na pewno poszerzą one Twą znajomość rzeczy na ten temat.

Drugim nieodzownym elementem jest odpowiednia kurtka. W ostatnich latach wyjątkową popularnością mogą pochwalić się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, które są odporne na działanie wiatru i posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Trzeba jednakże pamiętać, że znakomita większość tego typu ciuchów nie posiada właściwości, które zabezpieczą nas przed deszczem.

kurtki softshell

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach rozrosła się propozycja handlowa sklepów jakie oferują różnego typu odzież, która na pewno przyda nam się w górach ale również na biwakach czy dłuższych wędrówkach na łonie natury.

Obok sklepów górskich warto także sprawdzić miejsca, które zazwyczaj znane są głównie miłośnikom militariów. Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w jakim znajdziemy bogatą ofertę przeróżnego rodzaju sprzętu survivalowego, lecz przede wszystkim dobrej jakości odzież (sklep helikon).