Wybór narzędzi do golenia na żyletki

Obecnie mężczyźni mają do wyboru rozliczne sposoby eliminowania niechcianego zarostu. Według znacznej części mężczyzn, najlepszym wyjściem jest maszynka do golenia na żyletki. Liczba przystępnych projektów jest naprawdę olśniewająca. Poszczególne maszynki różnią się między sobą pod wieloma względami. Istnieje parę zależności, które są niezwykle istotne do zharmonizowania doskonałej maszynki do golenia na żyletki.

maszynka

Autor: Igor Putina
Źródło: http://www.flickr.com
Maszynki jednoczęściowe nie potrzebują rozkładania na części w czasie wymiany żyletki. Ich plusem jest też niskie niebezpieczeństwo zacięcia w toku golenia. Jednakże maszynki takie są podatne na uszkodzenia i zużycie, a ich mycie może wywoływać pewne trudności. Maszynki do golenia na żyletki dwuczęściowe, w większości tworzą się z uchwytu i długiej śruby, jaka jest w odpowiedni sposób przytwierdzona. Gwarantują stabilność żyletki, również jego bezproblemową wymianę. Dla sprzymierzeńców tych maszynek dobrą propozycją są maszynki Merkur 37C.
Maszynka ta składa się z zaczepu wspólnie z gwintem, spodniej części głowicy, inaczej grzebienia, także górnej części głowicy, jaka określa się dekielkiem. Ażeby dokonać wymiany ostrza, trzeba rozłożyć ją na trzy części. To naturalnie stanowi ich największą wadę. Pozytywem takich maszynek jest za to prostota czyszczenia i trwałość na uszkodzenia. Maszynka do golenia na żyletki z zamkniętym grzebieniem, znamionuje się tym że ma płozę pomniejszającą prezentację ostrza na skórę. Nieczynny grzebień jest wskazany dla większości eksploatatorów, przede wszystkim tych z drażliwą skórą. Można powiedzieć że jest on zdecydowanie łagodniejszy od otwartego grzebienia. Należy natomiast zwrócić uwagę na fakt, iż maszynki takie skonfigurowane na obszerny kontakt ze skórą, umieją być też ogromnie agresywne.

Maszynka do golenia na żyletki z otwartym grzebieniem, jest skierowana dla osób lepiej doświadczonych. Przydzielona jest też do twardszego, względnie długiego zarostu.
Dobór narzędzi jest nadzwyczaj szeroki, toteż nadrzędne jest dostosowanie maszynki do golenia na żyletki bezbłędnie dla siebie pod względem jakościowym, estetycznym jak i cenowym.