Zabiegi medycyny estetycznej – czy dobrze im się poddawać, interweniować w organizm? Jaka jest Twoja opinia co do tego tematu?

Chyba większość z nas chce czuć się atrakcyjnie. W szczególny sposób natomiast troszczą się o to panie. Stale coś ulepszają w swoim wyglądzie, coś poprawiają. Chodzą na siłownię, żeby mieć szczupłą figurę, wsmarowują odżywki (do włosów, paznokci), maseczki, chodzą do dermatologa i kosmetyczki. Wciąż wynajdują coś, co może być lepsze i lepsze. Wpadają dosłownie w błędne koło, nigdy nie są w pełni zadowolone. Za każdym razem jest jeszcze coś do poprawy.

szczupła sylwetka

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas posiada pewne kompleksy. Tworzą się one już w dzieciństwie lub kiedy jesteśmy nastolatkami i ciągną się za nami przez długie, długie lata. Później całe dorosłe życie toczymy boje z nimi, staramy się ich na wszystkie możliwe sposoby pozbyć. Czasami chwytamy się zgoła ostatecznych metod, takich jak chirurgia plastyczna i kosztowne zabiegi. W ostatnich czasach popularność zyskuje np. liposukcja iniekcyjna. Korzystają z niej osoby, jakie nie są usatysfakcjonowane ze swojej sylwetki czy chciałyby się pozbyć nadmiaru tłuszczu z twarzy, na przykład podbródka. Podejmują decyzję, aby wydać dużo pieniędzy oraz przetrwać dosyć silny ból, rany, by jedynie czuć się lepiej ze swoim wyglądem. Inni znów nie są do końca zadowoleni ze swojej skóry. Ci często chodzą do gabinetów medycyny estetycznej na laserowe usuwanie przebarwień (np. takich po trądziku) lub na usuwanie cieni pod oczami. Uważają, że dzięki temu ich nastrój poprawi się, będą pewniejsi siebie, a życie z miejsca nabierze kolorów.

Jeżeli chcesz zgłębić więcej szczegółów na ten temat, to użyj linku (https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/pielegnacja-ciala/blota/), na której znajdziesz zbliżone informacje – śmiało kliknij tutaj!

usuwanie przebrawień

Autor: SkinClinic
Źródło: SkinClinic

Na pewno troszczenie się o siebie ma znaczenie. Wiąże się w końcu z naszym zdrowiem. Niewątpliwie dobrze zatem uprawiać sport, stosować odpowiednie dla nas kosmetyki, brać witaminy i suplementy diety. Dzięki dobremu nastrojowi jesteśmy tak po prostu szczęśliwsi, osiągamy lepsze wyniki w pracy, szybciej dogadujemy się z innymi osobami. Jednak czy zabiegi rodzaju liposukcja iniekcyjna czy laserowe usuwanie przebarwień nie są już przesadą? Czy na pewno warto tak mocno interweniować w swoje ciało? Czy nie powinniśmy pogodzić się ze swoimi pewnymi mankamentami, brakami, zaakceptować je? Cóż, każdy osądzi to sam.