Zatroszcz się o swe stopy

Lato
Niestety nie jest to zapytanie, jakie zadajemy sobie wystarczająco często. Wiedzie to do problemów z chorującymi stopami, szpetnymi a także bolesnymi odciskami, nieprzyjemnym zapachem oraz stwardniałą skórą, jakiej nie chce usunąć nawet pumeks.

Lato
Autor: artégo
kosmetyki do stóp
Autor: Centrum Kosmetyczno-Dermatologic
Pielęgnacja stóp jest niebywale istotna nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Poniżej odnajdziesz parę dobrych porad, jak troszczyć się o stopy i robić pedicure. I pamiętaj! Zdrowe stopy odwdzięczą ci się także pięknym wyglądem.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Wejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj serwis frezarek kosmetycznych do woli o interesujących Cię zagadnieniach.

Kiedy nie masz czasu na fizyczną aktywność, która pobudza również stopy, spróbuj paru ćwiczeń dla stóp. Przeprowadza je się na siedząco: wypoczynek dla stóp: rozluźnij mięśnie a także stawy stóp za pomocą potrząsania nimi, tak jakbyś rozluźniała dla przykładu stawy oraz mięśnie dłoni, na koniec pomachaj palcami u jednej stopy, potem u drugiej. Miej na uwadze, iż zwyczajne chodzenie jest bardzo dobrym ćwiczeniem dla stóp. Uważaj z kolei na bieganie. Jeśli masz kłopoty z krążeniem, kośćmi bądź stawami – wybierz mniej obCiążający stopy sport.

Stosowne nawilżenie skóry stóp po umyciu jest nadzwyczaj istotne, dlatego wybierając kosmetyki do stóp, kieruj uwagę na ich składniki. Najlepiej nabywać kremy mieszczące naturalne oleje roślinne a także mineralne. Kremy do stóp często zawierają także lanolinę. Do oczyszczania używaj specjalnych płynów mieszczących kwas mlekowy. Zwyczajne, codzienne dbanie o stopy nie starczy, gdy: dojdzie do urazu , pojawi się grzybica stóp lub paznokci, na stopach pojawią się brodawki, masz kłopoty z krążeniem, chorujesz na cukrzycę.

Wtenczas nieodzowna jest wizyta u medyka: konsultacja, specjalistyczne terapia lub profilaktyka (jest to szczególnie istotne w przypadku cukrzycy jak też grzybicy ).