Źródła pomysłów na wybiegach

modnie

W świecie nic nie zginie. Jeśli zastanawiał nas kiedyś fakt mają początek modowe inspiracje, odpowiedź jest bardzo łatwa – przede wszystkim z ulicy. Trendsetterzy uważnie obserwują ciekawe koncepcje napotykane pośród ludzi i dodają do nich nieco innowacyjności, zaczerpując pomysł na przykład z poprzednich epok. W dalszej procedurze, utworzone w taki sposób propozycje wędrują do największych domów mody, a po tym jak kolekcje będą mieć za sobą wybiegi, na ich podstawie projektowane są ubrania które trafią do sklepów tradycyjnych.

kobieta w białej bluzceModa męska na rok 2013 proponuje przede wszystkim komfortowe rozwiązania. Raczej modne będą miękkie swetry, koszule sprawdzające się zarówno w sytuacjach formalnych jak i osobistych. Spodnie jeansowe spotkamy w wersji klasycznej, jak i sprytnie przekształconej na bardziej wyjściową. Podstawą jest jednak komfort i uniwersalność tworzonych artykułów. Oczywiście znajdą się także od tego wyjątki. Dla bardziej odważnych, propozycją sezonu będą bluzy z wielkim nadrukiem w kwiaty, albo nieco kontrowersyjnym obrazkiem o treści religijnej. Dla mężczyzny planowane są również modne torebki, zwykle w nieskomplikowanej formie przewieszone na ramieniu. Jest to idea wypożyczona bezpośrednio ze światowych wybiegów, którą niedługo napotkamy na rynku odzieżowym. Podsumowując, moda męska w roku 2013 będzie łamać stereotypy płci, ale także w innym wydaniu nakierowywana jest na uniwersalność.

Dla kobiet modne torebki w tym roku, to przede wszystkim produkty unikalne, lub chociażby tworzone ręcznie. Zarówno na naszym rynku, jak też w francuskich butikach internetowych, niepowtarzalne projekty zachwycą każdego. Spoglądając na tworzywa, im bardziej nietypowe, tym lepszy będzie efekt. Królują w tej dziedzinie torebki filcowe, oraz z plastiku.

Spójrzmy jeszcze na jedną ciągłość. Modowe inspiracje są jedynie sugestią dla nas. Choć w zasadzie także od nas. W kole trendów przeciętni ludzie oraz to co lubią jest bardzo istotne. Nawet jeżeli na wybiegu królują zadziwiające stelaże niemożliwe do użycia na co dzień, to pomysł na ich stworzenie został zaczerpnięty ze źródła, którym zazwyczaj są ludzie spotkani gdzieś na świecie. Warto więc w dziedzinie mody sugerować się nie tylko trendami, lecz również własnym wyczuciem.