Biel z czernią – polecamy!

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że połączenie białego z czarnym nigdy nie ma prawa wyjść z mody.

Człowiek kocha czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorystyczne, to trzeba powiedzieć, że jest w nim coś niesamowicie naturalnego, delikatnego oraz eleganckiego. Przez wieki połączenie obu kolorów na stałe weszło do kanonów mody.

Czarno – białe ubrania posiada w swej ofercie dużo marek, od tych bardziej wyszukanych jak na przykład ubrania Chanel, po te mniej ekskluzywne jak na przykład ubrania Reserved. Złączenie takich kolorów bez dodawania, innej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego smaku i dodatkowo też może mówić o zasobności naszego portfela. Już wieku temu w naukach społecznych zwrócono bowiem uwagę na fakt, iż kolory czarny i biały to kolory biznesu, kojarzone z bogactwem. Bieda z kolei w wielu miejscach na świecie lubi wyrażać się znacznie bardziej żywą kolorystyką. Na dowód tego można oglądnąć program przyrodniczy dedykowany mieszkańcom trzeciego świata, a z pewnością wyciągniemy podobne wnioski.

We wspomnianym już sklepie Reserved można znaleźć sporo ciuchów wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend. Wiele z nich, wykorzystuje go bezpośrednio przez złączenie materiałów w tych kolorach. Sukienki Reserved są tego przykładem. Jest sporo modeli, które poza proporcjonalnym połączeniem tych kolorów, wykorzystuje też takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki czy wstawki. Czarna suknia z białymi lamówkami to extra propozycja np. dla kobiet które na co dzień pracują w biurze.

Oczywiście nie jest powiedziane, że omawiany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej konkretnej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać też łącząc czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, albo też sukienkę w kolorze białym z czarnym żakietem. Zdecydowanie się na taki zabieg może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy musieli wyglądać jakoś bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby potem czarną lub białą sukienkę złączyć wraz z innymi kolorami, projektując całkowicie nowy, mniej formalny look.