Czy medalik szkaplerz może być podarunkiem na Pierwszą Komunię?

Dla mnóstwa osób, wartość mają inne przedmioty. Dla jednej osoby może to być cudowny medalik, dla innej krzyżyk, a jeszcze odmiennej typowy wisiorek.
Kiedy zbliża się okres Pierwszych Komunii Świętych, zastanawiamy się nad upominkami dla tego typu dzieci.

siatkówka

Autor: RossinaBossioB
Niezłym rozwiązaniem może być medalik szkaplerz. Jest on zaliczany do sakramentaliów. W 1910 roku szkaplerz był zastąpiony medalikiem szkaplerznym. Ten medalik musi być noszony w sposób bardzo dogodny. Prośbę o wymianę szkaplerza na medalik wymyślili górnicy, którzy twierdzili, że szkaplerz z płótna szybko się niszczy. Wierni, którzy noszą tego typu medalik, uczestniczą we wszystkich duchownych przywilejach, które wywodzą się z nakładania szkaplerza typowego. Trzeba dostrzec jednak, że medalik ten nie wyraża całej symboliki szkaplerza. Na jednej stronie medalika jest Matka Boża Szkaplerzna, a na drugiej Serce Pana Jezusa. Jeżeli ktokolwiek pragnie być przyjęty do rodziny szkaplerznej, może się to odbyć jedynie szkaplerzem płóciennym.

Bransoleta antyalergiczna Manoki

Autor: Manoki
Źródło: agito.pl
Szkaplerz jest to habit, który przypomina o związku duchowym z rodziną karmelitów. Część szkaplerza, która opada na plecy, mówi nam, że trudy oraz doświadczenia musimy wytrzymywać pod opieką Matki Boskiej. Trzeba poddać się woli boskiej, tak jak czyniła to ona. Część szkaplerza, która jest na piersiach, przypomina nam, że nasze serce musi być dla bliźnich i Boga. Oderwać się z miłością powinniśmy od doczesnych przywiązań i związać się za pośrednictwem Matki Boskiej z dobrami wiecznymi. Szkaplerz może poświęcić każdy ksiądz karmelitański lub dowolny ksiądz diecezjalny.

Nasza aktualna wiadomość (https://excel-obuwie.pl/kategoria/slub-i-wesele/czolenka-slubne/) powinna Ci się spodobać, gdyż włożyliśmy w nią ogromną ilość fantastycznych treści. Zatem przeglądaj bez ograniczeń.

Powinien uczynić to jednak zgodnie z ustanowioną formułą przez Kościół. Szkaplerz można by przyjąć jedynie raz.

Pierwszy szkaplerz musi być zrobiony z sukna, potem może być zastąpiony medalikiem. Szkaplerz z tkaniny i medalik szkaplerzny posiadają taką samą duchową ważność. Gdy zgubimy medalik, nabywamy drugi oraz wkładamy go prywatnie .