Czym odróżniają się spódnice od sukienek i w czym w ogóle tkwi odmienność między nimi?

Wielu facetów nie jest w stanie odróżnić sukni od spódnicy. I to nawet będąc już w dojrzałym wieku. Takie podobne również w wymowie jak i w wyglądzie pojęcia, po prostu się im mylą.

A to wszakże takie oczywiste.
sukienki

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

szal

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż sukienki to takowe ubranie, które po ich założeniu sięgają od ramion w dół, z kolei spódnice – od pasa w dół. To ubranie jest zwłaszcza nierzadko noszone na wiosnę i w lato, gdyż ich lżejsze odmiany są niezwykle lekkie, a przez to wygodne. Są oczywiście bardziej oficjalne sukienki, które można śmiało nałożyć do biura. Wtedy wszakże należy zwracać baczność na tzw. dress code, zatem ustalony odgórnie wariant odziewania się w robocie.

Zajrzyj na naszą witrynę – tam czeka na Ciebie kompleksowy raport (inte.com.pl/) interesującego tematu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z przyjemnością.

Mówi on na przykład o niniejszym, ażeby sukienki nie okazały się zbyt prześwitujące i nie były w zbyt krzykliwych kolorach. Najlepiej oceniane są w tamtym miejscu ubrania ciemniejsze lub szare. Naturalnie chętnie bez żadnych wzorków.

tableau - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Warto również nadmienić, iż na jakieś oficjalne okazje również zalecane są sukienki, a nie spódniczki. Przecież nie od dzisiaj działa określenie: suknia wieczorowa. Jednak o wiele częściej sukienki są stosowane. Każda pani posiada ich w szafce sporą paletę, gdyż wie, że jej wybranek bardzo lubi, gdy każdego dnia chodzi w odmiennej sukience. Są albowiem sukienki na cienkich ramiączkach oraz na szerszych. Są także takie, które mają wręcz krótkie rękawki.

Wszystko jest tutaj kwestią gustu. Na szczęście takowe odzienie nie należy do zbytnio drogich, zatem każda dziewczyna ma ich w szafie sporo.