Jak kupić stosowną biżuterię?

Rynek artykułów jubilerskich a także tzw. biżuterii sztucznej rozwija się w Polsce w zadziwiającym tempie.
Biżuteria jest już w stałym asortymencie wielu słynnych sklepów odzieżowych.

kolczyki złote z cyrkoniami

Autor: BOYCOTT 'The Weight of Blood’ by Laura McHugh
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej zaś strony, nie tracą na wziętości świetnego gatunku jubilerskie wyroby. Coraz szerzej osiągalna jest także artystyczna biżuteria. W jaki sposób nie pogubić się w tak bogatej ofercie? Czym charakteryzować powinna się biżuteria na długie lata. Co musi się znaleźć w puzderku każdej kobiety? Do najpopularniejszych wyrobów uznawanych za damską biżuterię należą kolczyki złote z cyrkoniami, wisiorki, bransoletki, pierścionki oraz korale. Mogą być one sprzedawane pojedynczo lub w kompletach (np. klipsy + wisiorek), co stanowi zawsze bardzo dobry pomysł na podarek.
sukienki

Autor: Orsay
W każdym puzderku musi znaleźć się zestaw kilku elementów, jakie nie ulegną chwilowym trendom i pozostaną ładne. Z pewnością warto zakupić prosty złoty albo srebrny łańcuszek, który ozdobimy wymienialnymi wisiorkami w miarę zmiany trendu. Ponadczasowym podejściem jest także sznurek pereł lub jedna perełka w formie prostej zawieszki. Najistotniejszą cechą biżuterii jest oczywiście materiał, z którego konkretny przedmiot jest zrobiony. To właśnie od wykorzystanego tworzywa zależy cena wyrobu i jego jakość. Najwyższą półkę stanowi biżuteria zrealizowana na bazie złota (białego, złotego i różowego).

Niezmiennie od wielu lat jest to najbardziej drogocenna oraz najbardziej doceniana ozdoba. Kupując złoto (sprawdź: hurtownia zlota) warto sprawdzić próbę stopu. Obiekt zbudowany z czystego złota byłby nadto miękki, z tej przyczyny do stopu dodawane są również inne metale.