Jak należy dobierać okulary przeciwsłoneczne? Na jakie kwestie zwrócić uwagę? Co jest ważne?

Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważne, to faktycznie coś więcej niż jedynie modny dodatek do stroju. Dobre jakościowo soczewki ochraniają oczy przed szkodliwymi promieniami UV, jednocześnie polaryzują światło słoneczne.
Modele z podstawowym filtrem UV, z powodu stałej ilości przepuszczanego światła, są najbardziej odpowiednie w warunkach równomiernego nasłonecznienia.

odbitka - ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
botoks

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zakres przyciemnienia oraz moc filtra wybiera się w odniesieniu do jasności otoczenia i uwrażliwienia na światło osoby, która nosi okulary. W tym sensie najlepsze są typy takie jak okulary przeciwsłoneczne miu miu. Inny typ, okulary polaryzacyjne minimalizują nieprzyjazne dla oczu światło, jakie odbija się od dosyć jasnych powierzchni.
Pomocne jest to zwłaszcza zimą, kiedy ostre światło słoneczne odbija się od śniegu oraz lodu i może podrażnić oczy. Poziom przepuszczania światła i ochrony przed promieniowaniem zależy od poziomu oraz mocy użytego filtra UV. Najbardziej profesjonalne są okulary marki chanel, a jak pragniemy sprawdzić poziom filtra polaryzacyjnego, to najlepiej poprosić optyka o fachowy test z pojawiającym się obrazkiem, który widoczny jest dopiero po założeniu okularów. Istnieją także okulary badanie wzroku wrocław fotochromowe, czyli takie, jakie zależnie od nasłonecznienia, będą przepuszczać światło w różnym stopniu.
okulary przeciwsłoneczne miu miu

Autor: erik forsberg
Źródło: http://www.flickr.com
Umożliwia to na prawidłowe dostrzeganie jednocześnie w warunkach intensywnego, ale i nie za bardzo silnego nasłonecznienia.

Należy pamiętać, że okres przejścia od stanu ciemnego do jasnego wynosi jedynie kilka minut, tak więc przystosowanie okularów do nagłej zmiany światła nie ma miejsca jakoś bardzo szybko. Nie jest ważne, jaki typ okularów wybierzemy, zawsze powinny być to najwyższej jakości modele, takie jak przeciwsłoneczne okulary emporio armani.