Jak odpowiednio przyszykować się na pobyt w górach?

Jak należycie przygotować się na urlop w górach? Trzeba zabrać właściwe ubrania oraz dodatki. Wypoczynek w górach latem nie różni się wbrew pozorom od tego nad morzem. W górach także się opalamy, spacerujemy a także korzystamy z pływalń. Co spakować, by być trendy na stoku latem?

Autor: KEEN

Z pewnością okulary przeciwsłoneczne. Promieniowanie w górach bywa bardzo silne. Warto kierować uwagę na jakość szkieł, które nieodzownie muszą być wyposażone w filtr ochraniający przed promieniowaniem UV. Aby się wyróżnić, sięgnij po designerskie okularki, interesujący wzór, kolor, tworzywo wykonania, (np. tworzywo sztuczne z metalowymi elementami). Możesz wybrać modele z niepospolitymi odcieniami szkieł. Jakiej wielkości modele nosić? Mogą być to modele z dużymi szkłami, w wersji uniseks. Dalej bardzo na czasie są pilotki z barwnymi szkłami a także cieniutkimi oprawkami.

Wygodny i pojemny plecak z wieloma kieszeniami na pewno jest niezbędnym elementem górskich, pieszych oraz rowerowych ekspedycji. Alternatywą dla plecaków mogą być worko-plecaki względnie worki, które chętnie wybierają panowie. Worki pojawiają się w różnych barwach jak też wariantach, z jedną przegrodą, dodatkową kieszenią, na ściągaczu względnie sznurowane. Popularne są modele w barwach fluoroscencyjnych, ze śmiesznymi inskrypcjami oraz te wzbogacone o dodatkowe elementy, jak choćby skórzane nadruki, naszywki, plastykowe i metalowe piny, agrafki,, itp.

Dresowe spodnie. Są przede wszystkim praktyczne, ale także dobre na wiele okazji. Posłużą ci w czasie górskiej rekreacji, włóczęg i spacerów, ale też będą idealne na bezczynne popołudnia a także wieczorne grille. Takie spodnie (jeansy skinny damskie) sprawdzają się na pogodę a także niepogodę. Jeśli chcesz być trendy, weź ze sobą bardziej streetowe rodzaje zwężane ku dołowi, , z ponadplanowymi kieszonkami, dresy typu baggy, wielokolorowe. Więcej interesujących ofert: sprawdzone buty trekkingowe.

buty the north face

Źródło: www.livefortheoutdoors.com

Bardzo ważna rzecz – wygodne buty trekkingowe, sięgające ponad kostkę co może uchronić przed jadem możliwej żmii. Aura w górach lubi płatać figle. Musisz być gotowa na każdą ewentualność. Tylko najstarsi górale wiedzą, kiedy nadciągnie nagły deszcz i burza. Przydać ci się może kurtka Parka damska przeciwdeszczowa, jaką można łatwo zwinąć oraz spakować do plecaka. Do tego przyda się parasol, a także gumiaki.