Jak wygląd sylwestrowego stroju jest zależna od rodzaju balu i charakteru damy

Z wypiekami na obliczu oglądamy filmy historyczne, gdzie niewiasty w przydługich, strojnych sukniach mkną lekko po marmurach sal balowych w rytm menueta granego przez nadworną kapelę. I łezka się w oku kręci na myśl, że współcześnie takich zabaw już nie ma. Pewną namiastką tych niegdysiejszych spotkań towarzyskich są obecne bale sylwestrowe. Aby jednak poczuć się na nich jak prawdziwa elegantka z epoki, szykowna kobieta bywa zmuszona wpierw kupić zadziwiającą kreację.

Idzie do sklepu, gdzie szyld nad wejściem głosi: suknie sylwestrowe.
Najbardziej intrygujące są fasony dla chojrackich kobiet, które chcą swoim wyglądem zaskoczyć, a nawet zszokować niektórych gości balu. Suknie sylwestrowe w tym przypadku będą kuse lub bardzo długie (poznaj na stronie).

sukienka sylwestrowa

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

Wyjątkowy wygląd zagwarantują im krzykliwe, połyskliwe barwy i mnogie, świecące cekiny. Dekolt nierzadko będzie obramowany nutrią lub tylko przezroczysta siateczka będzie osłaniać niewieści biust przed wzrokiem ciekawskich gapiów. Zgoła inaczej sprawa się przedstawia w przypadku sylwestrowego balu przebierańców.

Tutaj przybyli kierują się regułą: wszystkie sztuczki dozwolone. Obok postaci z powszechnie znanych seriali komediowych, magów z bajki oraz innych przebierańców pojawią się panie, które, niczym arystokratki, nosić będą suknie z epoki, mocno rozkloszowane i tak długie, że aż zamiatające kurz z parkietu. Suknie sylwestrowe (pozostałe sukienki na bal – sklep internetowy amazinggirl.pl) będą wyjątkowo ozdobne, a to za sprawą: mnogich falban, cienkich tiuli, kolorowych kokardek, sztucznych motyli i żywych kwiatów. Make-up zejdzie na drugi plan, bo twarz zasłoni maska, ale już upięcia będą

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

niekłamanymi arcydziełami sztuki nowoczesnego fryzjerstwa.

Dla kobiet udających się na przyjęcie w rodzaju prywatki przeznaczone będą tradycyjne suknie sylwestrowe. Przykładowy model wygląda następująco: góra biała, ozdobiona ciemnymi motywami roślinnymi, grube ramiączka zakończone bufami i okrywające prawie całe ramiona; dół czarny, szeroki, wykonany z prześwitującego tiulu i sięgający trochę za kolana.

W przypadku wyjściowych kreacji dla pań najistotniejszy będzie wystrzałowy wygląd. W końcu cały rok trzeba czekać na tę jedną noc, aby móc poczuć się jak top modelka lub sławna aktorka kinowa. Wygoda nie bywa priorytetem, ale sylwester śmieszne gadżety na sylwestra to w końcu impreza taneczna. Podpieranie murów i ciągłe siedzenie za stolikiem z powodu gniotącego stopę buta lub spadającego ramiączka, sprawią, że tak długo wyczekiwany wieczór trzeba będzie zaliczyć do tych nieudanych.