Jak wygląda obecnie rynek odzieży dla tęgich ludzi, oferta różnych sklepów dla tej grupy konsumentów.

Do niedawna jeszcze większe panie miały bardzo duży kłopot z zakupem ubrań dla siebie. Odzieżowe firmy, lansujące bardzo chude modelki zupełnie jakby nie chciały przyjąć do wiadomości, że większość pań nie ma tak idealnej figury, jak te z okładek katalogów. Parę kilo więcej, mniej proporcjonalne kształty to zupełnie normalne rzeczy, które u większości kobiet po prostu są.

kobieta

Autor: Marc Dalmulder
Źródło: http://www.flickr.com

W większości sklepów dla tego typu osób zwyczajnie nie było odpowiednich rozmiarów, ale przecież nie będzie to oznaczać to, że takie osoby nie będą się chciały czuć kobieco. Być może będzie to wynikać z tego, że większym firmom zwyczajnie nie opłacało się szycie dużych ubrań, bo jednak bardzo duża liczba sprzedawanych sztuk to są typowe rozmiary. Na szczęście mniejsze firmy, jakie są znacznie bardziej elastyczne i łatwiej dopasowują się do potrzeb rynku, dostrzegły ogromną niszę w tym względzie. W którejś chwili pojawiać się zaczęły w sprzedaży zestawy dedykowane osobom w nieco większych gabarytach, i w szybkim tempie zdobyły one uznanie wśród odbiorców.

Zmienia się również podejście samych klientek do tego tematu. Jeżeli jeszcze niedawno moda dla puszystych kojarzyła się im z workowatymi swetrami i spódnicami, to obecnie te ubrania nie odstają od kolekcji znanych projektantów. Tak naprawdę coraz chętniej są oni zatrudniani do szycia takiej odzieży, dzięki czemu sukienki wieczorowe duże rozmiary są naprawdę bardzo kobiecie i eleganckie. Ostatnio coraz częściej można znaleźć miejsca, w których jest oferowana odzież (odzież do chłodni) tylko dla osób puszystych od większości znanych w tej branży projektantów.

suknia

Autor: Subwave_Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Ich oferta obejmuje praktycznie wszystko, od pończoch i biustonoszy przez sukienki duże rozmiary sklep, a kończąc na grubych, zimowych kurtkach i płaszczach. I to wszystko będzie uszyte zgodnie z najnowszymi trendami, przy wykorzystaniu najlepszych jakościowo materiałów i tkanin. Przez to panie o nieco większych kształtach już nie będą musiały kombinować, aby jakimś sposobem znaleźć dla siebie coś ciekawego, w takich sklepach będą mogły zrobić kompletne zakupy.