Jeśli haluksy nie dają ci spokojnie żyć, idź na operację oraz ciesz się luksusem zdrowych stóp

Badania pokazują, że z problemem koślawego palucha, czyli inaczej haluksów, boryka się około 1% wszystkich naszych rodaków. O wiele częściej dolegliwości odczuwają panie, bo chętnie noszą buty na wysokim obcasie i z wąskimi noskami, co przyczynia się do zginania palców. Zmiany w obrębie palców wpierw bywają słabe, ale z z biegiem czasu nie tylko wyglądają brzydko, lecz też robią się bardzo bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zaradzić

W wielu przypadkach schorzeniu koślawego palucha da się zapobiec, rezygnując z obuwia, które deformuje oraz obciąża przód stopy. Kobiety, które podczas zakładania szpilek odczuwają silny ból albo czują gniecenie w palcach, muszą unikać takich butów. Nie da się mimo wszystko zapominać, że haluksy okazują się dolegliwością warunkowaną genetycznie i gdy któryś z rodziców zmagał się z problemem koślawego palucha, całkiem prawdopodobne, że odziedziczy się nieprawidłowe ułożenie kości śródstopia lub wiotkość tkanki. Warto wspomnieć, że nawet jeżeli haluksy haluksy leczenie Wrocław już się pojawiły, można je leczyć przez stosowanie odpowiednich ćwiczeń dobranych przez specjalistę, zakładanie specjalnych wkładek korygujących oraz ortopedycznego obuwia.

Gdy dolegliwości stają się bardzo bolesne, wyjściem okaże się operacja

Jeżeli zabiegi rehabilitacyjne zawodzą, a deformacje rozwijają się i robią się coraz bardziej nieprzyjemne, potrzebna okaże się operacja haluksy. Trzeba wiedzieć, że w ostatnich latach technika operowania haluksów uległa dużemu zaawansowaniu oraz zyskuje się dzięki niej wspaniałe rezultaty. W prawie wszystkich przypadkach daje się w całości wyeliminować problem koślawego palucha, schorzenie nie wraca, a pacjent może radować się wygodnym poruszaniem bez uczucia bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Dokuczają ci haluksy? Zgłoś się do specjalisty

Jeśli dokucza nam operacja palucha bywa niezbędna i nie warto męczyć się z bólem towarzyszącym poruszaniu się bądź noszeniu obuwia. Lepiej szybko udać się do doktora, który zleci zdjęcia rentgenowskie oraz oceni, czy zabieg będzie optymalnym zaleceniem. Operacja tego rodzaju trwa 1-2 godziny, a pacjent naprawdę szybko wraca po niej do pełnej kondycji i ma możliwość radować się odzyskaną swobodą poruszania.