Kosmetyki naturalne

peeling kawowy
Czy wiesz jak dużo chemii mają kosmetyki dostępne na sklepowych półkach? W dodatku ich ceny są wyjątkowo wygórowane. Stąd warto postawić na kosmetyki naturalne, dużo tańsze, jednakże nie mniej efektywne.

skóra - fotogram
Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
W poniższym artykule podpowiemy jak zrobić peeling kawowy – najnowszy szał wśród kosmetyków własnej roboty.

Planujesz uzyskać inne dane na omawiany wątek? Z pewnością notka z witryny (https://www.pl.labo-svr.com/collections/hydracid) także je posiada, więc kliknij tutaj i poznaj je szczegółowo.

Ziarenka mielonej kawy idealne wygładzają skórę, a kofeina wnikająca w skórę spala tkankę tłuszczową, czyniąc peeling kawowy skutecznym a także zdrowym środkiem na cellulit! Przyszykuj żel pod prysznic, balsam, nieco soli i zmieloną kawusię. Wszystko razem połącz i peeling kawowy gotowy!

peeling kawowy
Autor: SPINKY
Innym naturalnym kosmetykiem wykorzystywanym nawet w pielęgnacji niemowląt jest masło Shea. Olej z nasionek drzewa afrykańskiego o wdzięcznej nazwie – Masłosz Parka (jakie w Afryce jest uznawane za święte jak też sławione od tysięcy lat). Olej ma formę twardych, białych brył masła (stąd jego miano), które powinno się rozgrzać w rękach do właściwej konsystencji tłustego olejku. Jakie własności ma masło Shea – gdyż o nim właśnie mowa? Różnorodne, najprzeróżniejsze i … niezmiernie praktyczne. Jednakowo jak maść z witaminą A albo choćby kozim mlekiem, masełko zdaje się być kosmetyczną alfą a także omegą.

Oto jego przymioty: regeneruje i odżywia skórę, przyspiesza zabliźnianie drobnych ranek, posiada witaminy A i E, jakie odmładzają jak też chronią skórę przed wolnymi rodnikami, posiada własności ochronne – chroni cerę przed chłodem, wiatrem oraz ziąbem, nie uczula oraz co więcej łagodzi zmiany alergiczne (wysypki, pieczenie), wygładza a także uelastycznia włosy, przydajeje im blasku.