Kup rower miejski zimą

Mimo że, że sezon zimowy jest w pełni, warto już teraz pomyśleć o zbliżającej się wiośnie i wycieczkach rowerowych. Nie ma znaczenia czy żyjemy w dużym mieście czy w małym miasteczku, czas na aktywny wypoczynek i eskapady rowerowe znajdzie się zawsze i każdy dopasuje odpowiedni rower dla siebie.

Jak wybrać odpowiedni rower?

przerzutki rowerowe

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com

Podstawowym pytaniem wybierając rower jest to, czy ma on użytkownikowi być potrzebny, do wycieczek po mieście czy środek transportu czy chcemy pokonywać nim górskie szlaki oraz błotniste równiny. Wyróżniamy rowery dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Każdy dostosowany jest do naszych potrzeb – inaczej skonstruowane i delikatniejsze będą rowery dla pań, w przeciwieństwie do ciężkich rowerów dla męskich. Rowery dla dzieci zaprojektowane zostały tak, aby wraz ze wzrostem dziecka, rower można było dostosowywać do wzrostu i zwiększać jego wysokość.

Przejażdżki miejskie.

O tym, że w zatłoczonym mieście nic nas nie wybawi od spóźnienia do pracy tak jak rower, wiedzą wszyscy entuzjaści rowerowego szaleństwa. Podczas gdy całe miasto stoi w korkach, my spokojnie wykorzystując ścieżki rowerowe przemierzamy naszą drogę. Bardzo dobrym rozwiązaniem dla mieszczuchów są |rowery miejskie. Cechują się one klasycznym wyglądem i prostą budową. Podstawowym wyposażeniem takich rowerów są światła oraz gadżety odblaskowe – muszą one bowiem być zauważalne na drogach. Rowery miejskie skonstruowane są do częstego zsiadania z nich, z tego powodu siedzisko znajduje się poniżej kierownicy i umożliwia jazdę z prostym kręgosłupem.

Fani rowerowych przygód i adrenaliny

kierownica rowerowa

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tych, którym nie straszne są górskie trasy, ekstremalne warunki pogodowe i terenowe, sklepy rowerowe mają w ofercie rowery górskie. Cechują się sportowym wyglądem, są bardziej masywne oraz mają lepsze amortyzatory. Spośród nich można wskazać dwa typy – długodystansowe XC zwane Kross country, a także MTB, doskonałe do zróżnicowanych górzystych terenów.

Kupiliśmy rower, trzeba pomyśleć o asortymencie dodatkowym —> *przejdź dalej.
Dobrze wyposażony sklep rowerowy ma w ofercie poza rowerami, ogromną ilość produktów doposażeniowych, które mogą się nam przydać w eskapadach. Do wyboru mamy niezliczoną ilość bidonów na napoje – ciepłe i zimne, pojemniczków i koszy, które pozwolą nam pomieścić nasz ekwipunek.
Aktywny relaks jest niezbędny do dobrego samopoczucia, zmniejsza stres i wyzwala energię. Rowerowe eskapady są doskonałym sposobem na zdrowie fizjoterapia uroginekologiczna wrocław oraz długowieczność, co ważne, jeździć mogą wszyscy – od dzieci po seniorów.