Masz już dziecko? Zastanawiasz się, gdzie dokładnie nabyć zabawki?

Chyba każdy rodzic świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że dziecko to właściwie studnia bez dna. Jeśli chciałbyś kupić swojemu dziecku wszystko to, co chce otrzymać, niewątpliwie musiałbyś ukraść wór pieniędzy.

urodziny dziecka

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj opisujemy wskazówki dla mam, jak można trochę zaoszczędzić na ubrankach i zabawkach dla dzieciaków.
Ubranka dla dzieci
fartuszki dla dzieci do przedszkola

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Nie jest właściwie dla nikogo tajemnicą, że dzieci niesamowicie szybko wyrastają właściwie ze wszystkich swoich ubrań. Jeżeli zatem masz kilkuletnie dzieci, z pewnością nie ma sensu kupować im wszystkich ubranek nowych, bo prawdopodobnie część z nich założą zaledwie parę razy. Niezłym pomysłem będzie posłanie dziecka do przedszkola, w którym nosi się takie same mundurki – wtedy fartuszki dla dzieci do przedszkola kosztują naprawdę niewiele. Na dodatek jest to niezły pomysł na zmniejszanie różnic pomiędzy dzieciakami – jeśli każde z nich będzie miało fartuszki dla dzieci do przedszkola, wtedy z pewnością nie będą zwracały uwagi przykładowo na to, czy ktoś ma więcej pieniędzy niż one.
zabawki dla dzieci
Kwestia zabawek wygląda praktycznie podobnie – oczywiście nie warto kupić wszystkich nowych zabawek. Problem polega na tym, że zabawki d;a dzieci zwykle dość szybko się psują, jednakże zawsze możesz porozmawiać z innymi mamami i powymieniać posiadane zabawki dla dzieci na pewien czas. Jeżeli tak zrobisz, Twoje dziecko praktycznie cały czas będzie miało nowe zabawki, a jednocześnie nie będziesz musiała wydawać na to wielu pieniędzy.
Wymiany z innymi mamami

Wymiana wszelkich rzeczy dla dziecka z innymi mamusiami to z pewnością dobry pomysł. Dzięki temu będziesz miała różnorodne ubrania dla swoich dzieci, a jednocześnie możesz zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy na zakupach.