O jakich sprawach należałoby pamiętać przy zakupie najlepszej jakości męskiej koszuli?

Od bardzo długiego czasu są one niezbędnym składnikiem szafy każdego faceta. W chwili jej zakupu, należałoby kierować się nie jedynie jej wyglądem, lecz także materiałem, z jakiego była wykonana, sposobem jej wytworzenia czy przeznaczeniem, do jakiego ją nabywamy.
Należy pamiętać, że białe koszule męskie mogłyby być przygotowywane w wersji wizytowej, lecz również sportowej.

dziecko - wizja

Autor: jurek_jjt
Źródło: http://www.flickr.com
białe koszule męskie

Autor: Monika Dąbrowska
Źródło: Monika Dąbrowska
Warto więc wiedzieć o kilku sprawach. koszula ma 2 wymiary: kołnierzyka i samej koszuli. Prawidłowo wybrany kołnierzyk mógłby przywierać do szyi tak, aby można było łatwo włożyć palce pomiędzy szyję a koszulę. Wymiar kołnierzyka to nic innego jak obwód szyi odmierzany w centymetrach, powiększony o szerokość jednego albo dwóch palców. Bardzo ważny jest także fason koszuli, o którym informacja powinna być na etykietce.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na prezentowany wątek – dobrze się składa, gdyż istnieje już pełna informacja (https://www.mroptic.pl/akcesoria-ortoptyczne), którą można zobaczyć tutaj.

Może to być przykładowo „custom fit” (powinna nadawać się na jakąkolwiek sylwetkę), „regular fit” (tradycyjna koszula bez wcięcia w tali) czy też „slim fit” (fason wyszczuplony). Niezwykle duże znaczenie ma również długość rękawa i rodzaj mankietów. Rękaw koszuli powinien sięgać za nadgarstek oraz wystawać około 1cm spod rękawów marynarki. Do doboru są 2 rodzaje mankietów: na guziki i na spinkę.

Z pewnością najlepszym materiałem z jakiego robi się koszule jest bawełna. Na lato w mniejszym stopniu formalne koszule produkuje się też z lnu. Producenci koszul czasem stosują skład 20% poliester 80% bawełny, dzięki czemu koszula jest tańsza oraz się mniej gniecie w porównaniu z tą zrobioną w 100% z bawełny, przy czym trzeba pamiętać, że sztuczne materiały mogą być stanowczo mniej wygodne i mogą powodować nadmierne pocenie.

Nie polecane są z kolei koszule z mieszanek sztucznych tkanin. Dobrej jakości koszule wykonane są z bawełny egipskiej, sea island albo pinpoint. Niestety rzadko na metkach koszul wymieniane są dane o gramaturze materiału.