Obuwie do tańczenia i niełatwa sztuka wyboru swojego ideału

Rozpoczynając swoją przygodę z tańcem, na pewno wielu z nas myślało, jak pięknie będzie wyglądać za kilka miesięcy, w czasie pewnego wirujowania po parkiecie. Niestety, najpierw czekają nas raczej dziesiątki (jeśli nie setki) godzin spędzonych na trudnych ćwiczeniach.

Pytanie, które zada sobie wielu aspirujących tancerzy brzmi: czy strój jest wtedy mniej ważny? Nie, bo może być inny. Powinien być maksymalnie wygodny. Najistotniejszą jego częścią są oczywiście buty do tańca.
dziecko z mamą

Autor: Katie Lips
Źródło: http://www.flickr.com
Znamy wiele ich typów, od płaskich baletek, a po wyższe obuwie do tańca towarzyskiego. Różne ich typy służą do określonych sposobów tańca. Nie wykonamy figur baletowych w butach do hip-hopu, a taniec współczesny nie współgra z wysokimi butami pań, które preferują tango.
Buty do tańca posiadają jednak pewne wspólne elementy. Ich rozmiar powinien być dobrze wybrany. Jest to oczywiście istotne dla bezpieczeństwa. W za luźnych lub zbyt małych ryzyko kontuzji po prostu wzrasta. Stopa nie powinna się w nich pocić, a przede wszystkim przesuwać.

Czy sądzisz, że odnajdziesz konieczne dane w odniesieniu do opisywanego tematu? Naturalnie, że tak – przejdź do podstrony (http://atgroup.com.pl/dla-hoteli) i kliknij w link tutaj.

Dlatego właśnie przed zakupem (zwłaszcza przez Internet) powinno się dobrze zmierzyć stopę i dobrać rozmiar według instrukcji podawanych na stronie internetowej sklepu. Jeśli jednak ledwie zaczynamy przygodę z tańcem, lecz traktujemy go naprawdę poważnie, poprośmy o pomoc instruktora. Nikt nie będzie znał naszych potrzeb bardziej niż doświadczony tancerz. Powinniśmy też mieć na uwadze, że buty do tańca dla osób zaczynających tańczenie bardzo często różnią się od tych dla doświadczonych tancerzy, którzy już dawno pokochali taniec. Jako przykład można pokazać obuwie na damskie buty obcasach do tańca klasycznego. W zależności od rodzaju obcasa będą one bardziej albo mniej stabilne.

Zwróćmy też uwagę na materiał, z którego but jest zrobiony. Czy będzie odporny na pęknięcia i zniszczenia? Jeśli wydaje się solidny, to być może właśnie wybraliśmy właściwe buty.