Techniki odróżniania pereł hodowlanych od naturalnych

Efektowna biżuteria dostępna u wielu jubilerów to skutek troski o oferowanie świetnych połączeń. Idealnie wpasowują się one w estetykę uwielbianą przez kobiety, które szukają dla siebie wyjątkowych dodatków. Z trendów nigdy nie wyszły perły, są nieśmiertelne. Wykonane z zachowaniem wszystkich standardów obowiązujących w tym temacie perły hodowlane są inne od naturalnych. W jaki sposób można je skutecznie od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Kolczyki i perły na nowy rok!Wygląd zewnętrzny obu rodzajów pereł może jednak wprowadzać w błąd, bo na pierwszy rzut oka nie zauważymy różnicy. Eksperci w zakresie pereł, którzy mają spore doświadczenie, sami najczęściej nie dostrzegają szansy odróżnienia naturalnych od hodowlanych. Najistotniejszą różnicą, jaką wskazują, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. To pewnego rodzaju jądro, co jest umieszczane ręcznie. Znane są dwie metody odróżniania, a jakie to są?

Misja – odróżnić perły naturalne od hodowlanychPerły naturalne odróżnimy prosto od tych sztucznych. Użyteczną będzie metoda wglądu, jaka opiera się przede wszystkim na podkreśleniu niejednorodności i różnicy w budowie wewnętrznej pereł. Innym sposobem jest sposób związany z rentgenem.

Jeśli spojrzałeś na opublikowane w tym serwisie materiały, to oprócz tego zerknij na opracowanie (https://balonowedekoracje.pl/), które także niewątpliwie przypadnie Ci do gustu.

Opiera się na szczegółowym sprawdzaniu krystalicznej wnętrza płytek aragonitu.

Do czego dobierzesz kolie z pereł?
Obowiązkowe jest w tej sytuacji stosowanie promieni rentgenowskich o znakomitym nasileniu. Hodowla pereł staje się jeszcze bardziej znana też w naszym kraju. Ważne jest to, że w przypadku pereł hodowlanych można spostrzec pewne nabrzmienia. Przypominają one swym kształtem brodawkę oraz mogą być ostro zakończone. Jest to blizna po szwie, który jest rezultatem sztucznego woreczka perłowego. Stanowi on niezbędną bazę, która służy równomiernemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła z hodowli ponadto podczas naświetlania rentgenem ma plamę o jasnym środku. Pomiędzy obiema częściami przebiega ciemna linia. W ten sposób też można odróżnić ją od tej naturalnej. Więcej przydatnych informacji