To musisz trzymać w garderobie zimą! Jak kupić najlepsze obuwie dla siebie?

Jak wybrać idealne buty na zimę dla siebie? Naturalnie to zależy, o których butach mówimy. Jeżeli ma być równocześnie modnie i wygodnie, nawet w środku dotkliwej zimy, to zadanie jest niełatwe. Czy to do zrobienia? Czy da się pożenić elegancję z mroźną zimą?

Jeśli mowa o kozakach, dobrze jest sugerować się swoimi centymetrami. Niewysokie dziewczyny nie powinny nosić butów, jakie sięgają im do połowy uda. Dobrze jest wybierać takie buty, jakie będą opinać nogi, uwydatniając ich walory, spowodują, iż będziemy prezentować się po prostu świetnie. Buty otulające nogę jak spodnie (amerykańskie spodnie wojskowe) typu rurki nie tylko grzeją, ale i optycznie wyszczuplają sylwetkę. Kozaki muszkieterki będą najlepszym przyjacielem kobiety, gdy będą na słupku albo będą prawie płaskie. Tego typu buty nie tylko pomogą zachować stabilizację nawet na mokrej nawierzchni, to jeszcze będą pasowały do wielu zestawień utrzymanych w różnej estetyce (kozaki typu muszkieterki).

wysokie zamszowe kozaki

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Zamszowe kozaki muszkieterki będą super na wielkie wyjścia i będą pasowały zarówno do wąskich spodni, jak i do sukienek, lecz nie sprawdzą się przy wilgotnej zimie i pokrytym śniegiem chodnikach, nawet jeśli pokryjemy je warstwą impregnatu. Jeżeli całodniowy maraton w kozakach nas przeraża, dobrze jest mieć gdzieś pod ręką, w pracy czy w bagażniku samochodu czarne baleriny (tu możesz je nabyć). Nie są one wprawdzie tak piękne jak buty na wysokim obcasie czy słupku, lecz uratują nas od męczącego bólu nóg wywołanego albo zbyt wysokim obcasem, albo butami zbyt mocno opinającymi łydkę.

Czarne baleriny będą pasować do większości outfitów biurowych i jest to obuwie dość bezpieczne. Jeżeli posiadamy już w swojej garderobie na sezon zimowy klasyczne kozaki muszkieterki i obuwie do sukienek albo na imprezy, dobrze jest także zainwestować w obuwie sportowe – trapery, które posłużą nam gdy „zima zaskoczy drogowców” i chodniki będą zaśnieżone i będzie istniało duże prawdopodobieństwo, iż klasyczne kozaki nam przeciekną.

Połączenie elegancji i klasyki z zimową aurą pogodową nie zawsze zdaje egzamin i czasami należy po prostu wybrać wygodę i ciepło. Odpowiedni wybór obuwia w naszej garderobie pozwoli nam mieć rzeczy klasyczne, a w ekstremalnych sytuacjach wyciągnąć dostosowane do pogody trapery.