W jaki sposób właściwie dopasować dodatki do całej ubioru?

Właściwie dobrane akcesoria stroju mogą powodować, iż pełna stylizacja nabierze specyficznego wyrazu. Oczywiście dobór musi być przemyślany, by całość stylizacji nie stała się przebraniem.

Czyli czym warto się kierować kupując dodatki? Oto kilka porad, które powinny ułatwić pełny proces.
pierścionki

Autor: Franke
Źródło: Franke
Na początku warto się zapoznać z ogólnie obowiązującymi regułami w modzie, ale nie wolno zapominać o swym guście i obecnych potrzebach. Istotnym elementem są oczywiście buty i torebki. Dodatkowo do niedawna obowiązywała reguła, że torebka powinna być dopasowana do butów, lecz współcześnie wybór powinien być zależny wyłącznie od naszego stylu i bieżącego nastroju. Kobiety nabywając buty kierują się również wygodą noszenia, zwłaszcza w przypadku butów nabywanych do kursowania do miejsca pracy.

Elementem stroju, na który niekiedy tylko skupia się szczególną uwagę, a jest bardzo często uzupełnieniem stroju jest pasek. W przypadku strojów eleganckich większe znaczenie posiada biżuteria np. pierścionki czy bransolety – w Ceneo. Wybór biżuterii jest niemal nieskończony. Wszystko zależy od rodzaju stroju. Jeśli dobieramy dodatki do przykładowo sukni balowej to naszą uwagę mogą skupić naszyjniki. Co można dopasować do out fitu dla mężczyzn?

Podobnie jak w sprawie stylizacji dla kobiet tak i tu ważna jest okazja, na którą dobieramy ubiór. Jednakże najczęściej dobieranym i bezczasowym elementem jest zegarek. W sklepach dostępne są różne rodzaje, które wyróżniają się konstrukcją, zdobieniami i w szczególności zastosowaniem. Do stylistyki eleganckiej najczęściej wybierana jest marka adriatica. Sklepy proponują również rozwiązania, które są dobrane do strojów dla kobiet i dla mężczyzn tzw. modele unisex. Zegarki potrafią zmienić niemal każdą sportową bransoletę przykładem może być zegarek smartwatch casio. Wiele zależy od pogody. W przypadku chłodnej pogody czynnikiem łączącym całą stylizację jest dla przykładu czapka – w Ceneo.

Wybierając warto się kierować barwami i fakturą tworzywa, z którego element został zrobiony. Biorąc pod uwagę kosztowności dla przykładu naszyjniki a może pierścionki ważna jest jakość produkcji im większa tym dłuższy czas i luksus chodzenia.