Zastosowanie przyczepek do samochodu

Przyczepki to pojazdy drogowe, które jednak nie posiadają własnego silnika. Żeby mogła się ruszać musi być holowana przez inny pojazd, który taki napęd posiada.

Nie każdy samochód może ciągnąć jakąkolwiek przyczepę, przeszkodą może być masa przyczepki, jaką wolno ciągnąć. Ażeby móc holować przyczepę potrzebny jest hak holowniczy.
Producent przyczep samochodowych oferuje przyczepki jednoosiowe, czy też dwuosiowe. Przyczepy drobne towarowe przeznaczone do przewozu towarów przestrzennych, jak również przyczepy do przewozu quadów, motocykli, przyczepy stosowane w kampaniach reklamowych służące jako mobilny banner. Istotą bezpieczeństwa w przypadku jakiejkolwiek przyczepy, niezależnie od jej typu, jest podwozie.
Przyczepa

Autor: clifford Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Osobliwym typem przyczep są przyczepy podłodziowe. Wykonywane są na podstawie profili z aluminium. Konstrukcja przyczepy jest skręcana, co zapewnia wyższą elastyczność przyczepy, korygując tym samym jej zachowanie na drodze – przeczytaj szczegóły.

Przyczepy z dwiema osiami hamowanymi, z hamulcem najazdowym do maksymalnej ładowności 2700kg poświęcone są do transportu łodzi motorowych i żaglowych.

Artykuł, który teraz czytasz jest pełen absorbujących danych, ale jeszcze zweryfikuj informacje omawiające podobną sprawę tu.

Występują w dużej gamie gabarytowej, o różnych ładownościach i oprzyrządowaniu. Budowa przyczepki oparta jest na profilach z aluminium scalanych złączeniami śrubowymi. Zastosowanie spojeń śrubowych daje możność elastycznej konstelacji przyczepy pod poszczególnych potrzeb – zobacz.

Całość budowy jest ochroniona antykorozyjnie osłonkami galwanicznymi.
Dobra przyczepa musi być nie tylko pojemna i posiadać dużą ładowność, jednak winna gwarantować bezpieczeństwo osobom prowadzącym auto.