Biżuteria, która przez wiele lat nie zmienia swojej roli i cały czas jest bardzo cennym nabytkiem dla wszystkich kobiet.

Biżuteria od stanowiła element ozdoby, wzbudzający pożądanie kobiet niezależnie od wieku i stanu posiadania. Dziś nadal stanowi ciekawy dodatek, wykańczający ubiór i zadający styluwłaścicielce.

Na przełomie lat zmieniały się wzory i moda, niektóre z materiałów pojawiały się w wyrobach biżuteryjnych i zostawały na stałe, inne były tylko jednorocznym krzykiem mody i szybko odchodziły w niepamięć. W zależności od mody, biżuteria mogła przyjmować formę drobnych malutkich klejnocików, albo rzucała się w oczy okulary korekcyjne damskie w postaci wielkich, krzykliwych brył i przepięknych wzorów. W zasadzie parę przez lata nie zmieniło się specjalnie. Przede wszystkim metale typu złoto albo srebro zawsze będą w modzie i mają nabywców niezależnie od mody. Ma to związek również z faktem, że metale te, analogicznie jak szlachetne kamienie, stanowią rodzaj inwestycji, bowiem trzymają swoją wartość. Tak na przykład kolczyki srebrne (kliknij tutaj) albo złote, które już się znudziły właścicielce, można przekazać złotnikowi, a ten przetopi cenny kruszec w inną wspaniałą

Przez lata zasadą było to, że biżuterię robili nieliczni specjaliści, to znaczy właśnie jubilerzy oraz złotnicy. Ich kunszt był ceniony w okolicy a wyroby cieszyły się dużym powodzeniem, mimo nierzadko dość zaporowej ceny. Ich zaletą było to, że jako ręczny wyrób, były niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. W czasach taśmowej produkcji, do sklepów trafiać zaczęły wyroby mniej interesujące, nastawione na mało zamożnego i mało wymagającego odbiorcę. ozdobę.

bransoletka srebrna

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowe bransoletki srebrne czy pierścionki z tombaku mogło nosić nawet kilkaset kobiet. Tego typu unifikacja prowadziła także do obniżenia jakości wyrobów biżuteryjnych. Na szczęście rynek zaczął szybko weryfikować te mało ciekawe trendy i od jakiegoś czasu górę zaczęła brać indywidualność projektów i niepowtarzalność wyrobów. Dużą różnicą będzie jednak to, że dzisiaj za produkowanie biżuterii zaczynają się brać osoby nie które nie mają zupełnie przygotowania w zawodzie złotnika.

Będzie dobrze, jeżeli posiadają przynajmniej zmysł lub wykształcenie plastyczne. Wtedy wytwarzane chałupniczą metodą cudeńka z drucików, koralików, modeliny albo sutaszu mogą z powodzeniem zaistnieć w biżuteryjnym świecie.