Co czyni mężczyznę eleganckim?

Istnieje powszechne przeświadczenie, że trudno dziś spotkać naprawdę eleganckiego mężczyznę. Przyzwolę sobie nie zgodzić z tym twierdzeniem. Wytwornego mężczyznę całkiem łatwo spotkać, acz kanon elegancji odmienił się trochę na przestrzeni ostatnich lat (choć rzecz jasna stare wzory nie odeszły całkowicie w zapomnienie).

Obuwie męskie

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesna moda męska stara się bowiem znaleźć równowagę między klasyczną prezencją a dążeniami nowoczesnych ludzi do wygody. Trudno przyznać by smoking czy też tradycyjny garnitur w każdych warunkach był bardzo wygodnym ubraniem, z tej przyczyny dopuszczone są także ubrania trochę mniej oficjalne. Dzisiaj, by być wytwornym mężczyzną, wystarczy należycie dopasowany do spodni oraz koszuli pulower. Możemy zauważyć, iż niektóre elementy z lat minionych zyskują dzisiaj nową oprawę. Tak się dzieje przykładowo z muchą – można ją już ubierać do puloweru.

Jedno wszak nie zmieniło się od lat, mianowicie waga jaką dla wytwornego wyglądu miało i ma do tej pory obuwie. To właśnie ów detal najlepiej świadczy o guście oraz elegancji mężczyzny. Jak mawiał mój dziadunio – „eleganckiego dżentelmena możemy rozpoznać po tym, jakie oraz czy czyste buty nosi, chociażby – poza butami – wyglądał na obwiesia”. Na szczęście dla nas dosyć łatwo dziś znaleźć odpowiednie buty na każdą sposobność. Wybór mamy naprawdę duży.

Do wizytowego garnituru w którym zazwyczaj wybieramy się na imieniny do cioci warto włożyć buty Badura. Polski producent proponuje bardzo eleganckie buciki ze skóry, które z pewnością zadowolą nawet najbardziej wybrednego modnego dżentelmena. Wytwórca ów wykorzystuje najwyższej jakości tworzywa do produkcji tych eleganckich butów. Te i inne marki można znaleźć w tym miejscu: buty caterpillar.

Buty męskie

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com
Sklep sprzedający buty Badura poradzi nam również w jaki sposób zatroszczyć się o nie, aby nam jak najdłużej służyły. Wzory które są proponowane przez krajowych wytwórców nie ustępują znanym producentom zagranicznym, jednak nic nie stoi na przeszkodzie żeby w dobrym sklepie sprzedającym buty nabyć buty Caterpillar bądź też buty Crocs. Nawet jeślibyśmy nie znaleźli odpowiadających nam butów, zawsze można w sieci znaleźć inne marki które na pewno nas zadowolą, wystarczy dla przykładu wbić w Google wyrażenie: buty Clarks, a w znanych serwisach aukcyjnych znajdzie się coś odpowiedniego. Więcej można znaleźć tutaj: ceneo.pl/Buty_meskie;017Clarks_P0-300127.htm.