Dlaczego spodnie dżinsowy zdobyły tak dużą sławę

Jeans to ponadczasowy materiał, z którego wykonane są zwłaszcza spodnie i kurtki. Chociaż jest to gruba tkanina wyjątkowo gruba, nosi się ją bardzo wygodnie. Para jeansów to niezbędny niezbędnik zarówno kobiecej, jak i męskiej szafy. Z bawełnianego denimu produkuje się głównie spodnie, ale również inne elementy ubrania, przykładowo wiatrówki, luźne bluzy, zapinane koszule, czapki bejsbolówki. Chociaż trendy ulegają zmianie co roku, to oryginalne jeansy zawsze są na topie. Jak wiadomo kolebką jeansów są Stany Zjednoczone.

dżinsy

Autor: missing you…
Źródło: http://www.flickr.com
To tam, w XIX wieku Levie Strauss uszył pierwszy oryginalny model spodni tego typu. Wówczas jeansy powstały z myślą o farmerach, jednakże z czasem zyskały sobie szerokie uznanie zwłaszcza wśród młodych ludzi. Aktualnie w jeansach chodzą zasadniczo osoby w każdym wieku. Oczywiście spodnie jeansowe można obecnie nabyć w każdej sieciówce, jednak kultowe marki, takie jak Wrangler wciąż cieszą się uznaniem. Dobre spodnie jeans sklep kupujemy głównie ze względu na ich trwałość oraz ponadczasową stylistykę. Pasują one nie tylko do klasycznych t-shirtów czy flanelowych koszul. Często spodnie tego typu nosi się w zestawie z marynarką lub elegancką bluzką. Jest to typowy casualowy styl, preferowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Odzież dżinsowe są bardzo praktyczne i wygodne. Warto jednak umieć dobrać spodnie do swojej figury. Na rynku bowiem jest bardzo szeroki wybór, jednak nie w każdym kroju będziemy idealnie dobrze wyglądać. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak jesteśmy zbudowani i świadomie dokonać wyboru. Nie zawsze musimy na oślep podążać za trendami. Jeśli twój typ sylwetki to gruszka, zdecydowanie musisz unikać modeli typu marchewki (zobacz szczegóły).

dżinsy

Autor: John Fu
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku zdecydowanie będą boyfriendy. Są to spodnie, które idealnie zamaskują wszystkie mankamenty takiej sylwetki, uwydatniając podkreślając jednocześnie jej zalety. Dla dziewczyn z szerszymi biodrami polecamy też uniwersalny klasyczny model spodni dżinsowych. Osoby szczupłe o chłopięcych biodrach mogą kupić spodnie dzwony. Nie zapominaj, że jeśli chcesz optycznie wydłużyć nogi zdecydowanie musisz zakupić popularne ostatnio rurki. Jeansy różnią się także takimi szczegółami jak kolor nici. Oprócz tego tkanina, z której są wykonane może być specjalnie sprana lub zagięta.