Jak to jest z tym goleniem w dzisiejszych czasach? Czy powraca się do klasycznych metod golenia?

To z pewnością sfera mężczyzn – golenie. To coś co jest doskonale znane każdemu panu, co pojawia się w którymś momencie życia i pozostaje już do końca. Nieistotne, czy mamy mocny zarost, który odrasta dosyć szybko, czy też niezbyt intensywny, o jakim nie nie ma potrzeby ciągle myśleć, nie obejdzie się bez dobrej pielęgnacji.

brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe jest to, że młodzi chłopcy nie mogą się doczekać zarostu i z zazdrością spoglądają na starszych kolegów, a potem zarost robi się czymś tak powszechnym, czymś nawet nużącym. Nie pamięta się o tych chwilach, kiedy marzyło się o prawdziwej brodzie.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis przedłużanie rzęs warszawa, w którym znajdziesz tego typu informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

W późniejszym czasie kojarzona jest już tylko z obowiązkiem, nudnym zajęciem, bez którego trudno się obejść. Rzecz jasna, nikt nie przymusza do golenia, można posiadać brodę długą do ziemi, natomiast nie zawsze prezentuje się to dobrze.

Obecnie zarost jest jak się okazuje wciąż bardziej modny. Potocznie zwany “styl drwala” przedstawia mężczyznę, który ubiera się bardzo męsko i ma długą brodę. W ślad za tym idą inne zmiany. Gdyż jeszcze niedawno najpopularniejsze były nowoczesne elektryczne maszynki do golenia. Właściwie jeżeli mówimy o naszym kraju, to po czasach komuny ta zmiana była dosyć duża. Zanim pojawiły się takie udogodnienia stosowało się proste maszynki do golenia, po czym w latach dziewięćdziesiątych całkiem się to zmieniło – pojawiły się nowe, elektryczne urządzenia, z których każdy zaczął korzystać. Dzisiaj powraca to co dobre oraz prawdziwie męskie, czyli maszynka na żyletki i brzytwa do golenia. Różne firmy zyskują na znaczeniu, lecz najbardziej te, które kultywują tradycyjne golenie. Nie wspominając już o takich, które te kultowe produkty w dawnych czasach wypuszczały na rynek. Powrót do swoich tradycyjnych wyrobów jest dla niech często odkurzeniem starych pomysłów dodając do nich trochę dzisiejszego designu.

Do takich marek można zaliczyć Truefitt & hill. W większych miastach coraz częściej można zobaczyć salony przeznaczone dla panów, w których można upiększyć własną brodę (Polecamy Truefitt & Hill mydło po goleniu). Nie chodzi natomiast o to, by zapuszczać brodę, która będzie żyła własnym życiem. Ważne jest, żeby była ona wypielęgnowana. O swoją brodę warto dbać, jest ona wtedy bardziej atrybutem męskości.