Jaką biżuterię wybrać dla dojrzałej kobiety, a jaką dla pracującej niewiasty?

Właściwy dobór dodatków wielokrotnie mówi o niepowtarzalności codziennego ubioru. Prawidłowo wyselekcjonowana biżuteria zaakcentuje nie tylko pełny wygląd kobiety, ale także podkreśli dobrze sporządzony make-up i podkreśli rysy twarzy.

kolczyki srebrne

Autor: Ballin
Źródło: Ballin
ruch

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
srebro
Młode panie znakomicie wiedzą co stanowi podstawową zaletę ich postury, co trzeba zatuszować i którą biżuterię dobrać by przyciągała wzrok. Bardzo popularne są kolczyki srebrne o geometrycznych kształtach na przykład kwadratowe albo o pięciu bokach. Takie kolczyki doskonale sprawdzą się w firmie oraz w czasie oficjalnych spotkań. Na wieczorne wyjścia do pubu należałoby wybrać biżuterię ekstrawagancką oraz przyciągającą oczy krople nawilżające do oczu wszystkich. Komplety biżuterii w stonowanej formie są dopuszczalne jedynie w formalnych sytuacjach na przykład podczas służbowego wyjazdu. Biżuteria w kształcie kostek jest zalecana paniom o owalnych rysach buzi. Dla kobiet o buzi w formie trójkąta nadają się kolczyki okrągłe lub w kształcie kulek.
Pracujące panie z chęcią wybiorą podłużne kolczyki z dodatkiem szlachetnych kamieni np. rubinu. Tego typu kolczyki będą pasowały do wysoko upiętych koków. Jeżeli kolczyki są bogate, to warto zrezygnować z wisiorka albo pierścionka ze znacznym oczkiem. Do firmy zalecane jest noszenie biżuterii skromnej, która podkreśli styl pani. Starsze kobiety zwracają uwagę nie jedynie na kształt biżuterii, ale także na klasę jej wykonania.

Bardzo idealnym pomysłem jest w tym czasie zakup kolczyków z bursztynem lub z kwarcem dymnym. To wystarczy, aby dodatek do codziennej garderoby był elegancki oraz szlachetny. Dojrzałe kobiety bardzo ładnie wyglądają w kolczykach z półprzeźroczystymi kamyczkami.