W jakich przypadkach warto sięgnąć po szyjną ortezę?

Mniej więcej połowa dorosłej populacji w ciągu swego życia doznaje bólu karku. Wedle danych GUS na przewlekły ból karku uskarża się nieomalże 4 mln Polaków.
Problemy z kręgosłupem szyjnym to dzisiaj jedna z najczęstszych niedyspozycji dotykających nie wyłącznie jednostki starsze, lecz także dosyć młodych ludzi.

Przyczyny są rozmaite. W wielu wypadkach zaradzić ambarasowi może należyta zdrowotna profilaktyka, czasem jednakże konieczne będą inne środki działania, przykładowo rehabilitacja a także sięgnięcie po tak zwany kołnierz ortopedyczny. Jest to rodzaj ortezy szyjnej, służy do ustabilizowania odcinka górnego kręgosłupa przez czasowe (całkowite bądź częściowe) unieruchomienie owej części kręgosłupa.

Dodatkowe publikacje odnoszące się do analizowanego zagadnienia także są emocjonujące – więcej pod wskazanym adresem (https://www.zeccoro.pl/pl/p/Pierscionek-zareczynowy-Klasyczny-BRYLANT-0%2C25-ct-Biale-Zloto/9576). Kliknij więc tutaj i zobacz, że to fakt.

Anatomiczne ukształtowanie oraz surowiec, z którego wykonany jest kołnierz, pozwalają na skuteczną rehabilitację i normalne funkcjonowanie pacjenta, jaki – nosząc w owym okresie kołnierz – będzie w stanie bez większego kłopotu realizować codzienne czynności.

but

Autor: desi.italy
Zależnie od przypadków, choroby, rekomendowanej przez profesjonalistę kuracji – wykorzystuje się przeróżne rodzaje kołnierzy: jednoczęściowe kołnierze ortopedyczne czy też kołnierze sztywne. Jednoczęściowe przeważnie stosuje się w ratownictwie – do szybkiego, lecz krótkotrwałego zabezpieczenia kręgosłupa (dla przykładu tuż po urazie bądź – wyłącznie profilaktycznie). Dwuczęściowe zakłada się, m.in. dla zminimalizowania bólu w odcinku szyjnym, pacjentom po zabiegach operacyjnych.

Kołnierz ów stosuje się także w profilaktyce zdrowotnej u ludzi wyjątkowo narażonych na niedyspozycje jak też schorzenia tej części kręgosłupa, celem zminimalizowania chronicznego bólu karku.